RËNIA NIS NGA AMBASADORËT
Frrok Çupi/ Po të bjerë ambasadori Lu, këtu bie qeveria. Në Maqedoni, ambasadorit amerikan iu kërkua dorëheqja. Në vendet e Ballkanit Perëndimor- v...
VRASJA E MINISTRIT.
  Frrok Çupi/ Ky ishte dëmi më i vogël që ndodhi sot. Në historinë tonë të re kombëtare janë shënuar disa si kjo, kjo është vrasja e kat...
SHTETI ‘MADONNA’.
  Frrok Çupi/ Shteti shqiptar kishte kohë që po sillej si Madonna ndaj Shteteve të Bashkuara dhe presidentit të saj. Më në fund u “idhnu” d...
Sot vjen Donald Trump; sot ndahemi nga “dje”.
  Frrok Çupi/ Kanë mbetur edhe dy orë deri në ora 6.00, (12.00 në Amerikë)  kur Donald Trump do të betohet si President i 45 i Shteteve...
KUSH E NDAL TRENIN?!
Frrok Çupi// Do ta ndalin trenin që u nis nga Beogradi? Kush do ta ndalë? Tani po afrohet ora që mund të mbërrijë në Mitrovicë; po afrohet ora 9 e ...
Atdheut t’i hiqet një stinë!
  Frrok Çupi/ Kësaj here doli e tepërt një stinë e atdheut: Dimri. Ky prishi shumë punë dhe shumë vizatime të shtetit mbi “lumturinë” e sht...
Vettingu dhe Përralla
  Frrok Çupi/ Dje, presidenti i zgjedhur Donald Trump kërkoi kthimin në shtëpi e të gjithë ambasadorëve. Me rënien e ambasadorëve të Shtete...
Vit i ri apo epokë e re?!
Frrok Çupi/ Në rrjetin botëror të informacionit ka shpërthyer një ironi famoze, si lajm, mbi vitin 2017. Lajmi thotë se “viti 2017 do të shë...
Drogë Shukriu, drogë Elvisi… Ku është problemi?! Eëë!
Nga Laert Skiro/ Me drogë u kap Shukriu, me drogë u kap edhe Elvisi; madje me të njëjtën lloj droge. Po ku është problemi, ëëë?! Duket sikur...
U.N., të jetë a të mos jetë!?
Frrok Çupi/ Përplasja me të drejtën e Izraelit i vuri Kombet e Bashkuara para pyetjes ekzistencialiste: “Të jenë apo  të mos jenë?... Po të jenë, a...
Faqja 18 prej 20« E para...10...1617181920