Një intervistë e ndaluar për të mitur. Flasin fëmijët e gjyqtares së vrarë. VIDEO
Nuk do të ishte aspak e drejtë dhe as profesionale që media të intervistonte fëmijët (njëri i mitur dhe trjetri adoleshente) të gjyqtares së vrarë...
Isuf Çelaj/ Nga internimi deri te salla e Kuvendit: ‘Fitorja nuk blihet’.
Isuf Çelaj ka lindur në kampin e internimit në Çermë të Lushnjës. Origjina e tij vjen nga trojet shqiptare matanë kufirit, në Vuthaj, të krahinës së...
Intervistë/ Motra dhe ‘dada’ Hajrie: Ju tregoj si e rrita Sali Berishën.
Mbrëmë është ndarë nga jeta motra e vetme e Sali Berishës, Hajrie Osmani, të cilën e përshkruajnë si një grua të rrallë. Sali Berisha gjithmonë ka...
Intervistë/ Basha po bëhet qesharak me ministrat e PD. LSI nuk është opozitë
Dashamir Shehi, aleat i PD, theksoi se Lulzim Basha, duke mbajtur ministrat në qeveri, po dëmton opozitën dhe po i bën qesharake aksionet e saj. A...
Një turist gjerman filmon krimin në Tiranë
Atentati kaq shumë i përfolur në media në rrugën “Komuna e Parisit”, pak ditë më parë është zbardhur nga një dëshmitar okular, që ka xhiruar të gj...
Panuçi: ‘Jam italian, por trajner i Kombëtares së Shqipërisë; as babanë nuk e njoh në fushë…’
Trajneri i ri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është prezantuar sot publikisht në një konferencë për shtyp. Ai u është përgjigjur pyetjeve...
Hoyt Yee në VOA foli për të gjitha, ndoshta pse u pyet ‘për të gjitha’
Një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit thotë se pas zgjedhjeve në Shqipëri, Shtetet e Bashkuara presin nga qeveria e re të vazhdojë punën m...
Tregu i përbashkët rajonal- asgjë të përbashkët me rikrijimin e Jugosllavisë
Zef Preçi, ekspert i Ekonomisë* Gazetari: Çfarë sjell të re për Shqipërinë dhe Ballkanin, Samiti i Triestes? Zef Preçi: Samit i porsap...
Fjalë nga Trieste… Dhe një pyetje për zotin Johannes Hahn*
( Në intervistën e Tv DW, nga gazetarja Adelheid Feilcke, komisionari Hahn tha fjalë pafundësisht mbi ‘samitin e Triestes’, siç u quajt një mbledh...
Selami: Basha, për reformën në Drejtësi hyri në Çadër, por e bllokoi Parlament
Eduart Selami, ish kryetar i PD dhe kryetar pë kryetar në zgjedhjet aktale,  tha në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, se Basha ka qenë lideri që k...
Faqja 19 prej 23« E para...10...1718192021...E fundit »