Udhëheqësi polak: ’BE nuk e kupton Evropën Lindore Post-Komuniste’.
(Foto: MLADEN ANTONOV/AFP/Getty)/ -Kryeministri polak Mateusz Morawiecki ka thënë se Bashkimi Evropian nuk i kupton vendet lindore post-komunis...
Izraeli dhe SHBA dalin zyrtarisht nga UNESCO ‘e korruptuar’
( Foto nga: LOIC VENANCE/AFP/Getty)/ Izraeli u largua zyrtarisht nga Organizata Arsimore, Shkencore dhe Kulturore e Kombeve të Bashkuara (UNESC...
Peisazhi i ditës së parë pa lloto dhe kapsolla; njofton kryeministri Rama
  Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të një pike basti të mbyllur. Krahas fotos, Rama komenton se vit si ky nuk ishte parë prej k...
Donald Trump: Unë jam duke punuar, ju jeni duke festuar, Gëzuar Vitin e Ri!
  -Presidenti Donald Trump ka dërguar një përshëndetje të Vitit të Ri për popullin Amerikan, duke ju kujtuar atyre se ai ishte ende në Sht...
Plani i akademisë mbështetur nga Bannon shkakton protestën italiane
  Romë (AFP) - Disa qindra njerëz demonstruan të shtunën në Italinë qendrore, kundër një "Akademie për Perëndimin Judeo-Kristian" të plani...
Viti i Ri sipas Ylli Dylgjerit: ‘Jini esëll, miq!’
Nga: Ylli Dylgjeri/ Para 1 viti shkrojta: Lajmërim Duhet të jemi esëll! CC - Në vëmendje të të gjithë individëve që janë Objekt i V...
“Profecia” e Financial Times: “Salvini do të mundë Macron”
-Financial Times e nxjerr fitues udhëheqësin e Legës në betejën në ringun e zgjedhjeve Evropiane te vitit 2019 kundër Macron- Nga: Luca Romano ...
2018 ishte viti i “masakrës së të pafajshmëve”. Denoncimi i UNICEF
-Shifrat e UNICEF  tregojnë se çfarë kuptimi kanë këtë vit për fëmijët që jetojnë në zonat e krizës konfliktet dhe luftërat- Nga: Bianca Elisi ...
Gjykatësi argjentinas urdhëron që veprat e artit të Kirchner të konfiskohen
 Buenos Aires (AFP) - Një gjyqtar argjentinas ka urdhëruar konfiskimin e më shumë se 30 veprave te artit në pronësi të ish presidentes Cristina Ki...
Rusia do të organizojë samitin Putin-Erdogan-Rouhani në fillim të vitit 2019
(Foto nga: AP Photo/Ebrahim Noroozi) (AFP) Moska në fillim të vitit të ardhshëm do të presë udhëheqësit e Rusisë, Iranit dhe Turqisë për të dis...
Faqja 126 prej 193« E para...102030...124125126127128...140150160...E fundit »