Sipas Bankës Botërore/ Rama: Papunësia, që nga viti 2013, ka rënë më se 6%.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar paraditen e 1 Majit në Twitter për të dhënë lajmin për uljen e papunësisë. Shefi i qeverisë i referohet Bankës...
“Doktrina e Papës është heretike”. Letra e re anti-Bergoglio
Njëzet persona, duke përfshirë studiues dhe priftërinj, kanë akuzuar Papa Franceskun për herezi permes një letre. Raporti me Islamin dhe doktrina ...
Kanceri i zorrës, zbulimi revolucionar: Është zyrtar, vaji i ullirit- një antitumoral.
Nga: Melania Rizzoli Një lugë gjelle vaj ulliri ekstra të virgjër në ditë ndihmon në parandalimin dhe luftimin e tumoreve të zorrëve. Për të pr...
Berlini: ‘Stabilitet, stabilitet!’- kjo është kërkesa e përbashkët Berlin Paris!
  Koment nga: Adelheid Feilcke, drejtore për Europën në DW Stabiliteti në Ballkan është në interes të Europës - me këtë formulë Franca dhe Gjerm...
Rama: Këngë dhe tituj për zyrtarët në detyrë?!… Jo!
Këngë për zyrtarë që janë akoma në jetë? Jo si deri më sot! As tituj honorifik për zyrtarët në detyrë. Këtë standard ka nisur kryeministri Rama du...
Brigitte Macron, pse u bashkua me minorenin Macron: libri skandal që emocionon Francën
Thelbi i çështjes është: Ish-burri i Brigitte Macron ishte kaq i mërzitshëm sa që ajo u bashkua me një të mitur. Ose Macron, presidenti i ardhshëm...
Dita e fundit e Akihitos perandor mes fatkeqësive që kanë bashkuar Japoninë
Pas 30 vitesh, nesër do të lërë fronin. Ka jetuar Fukushimën, një cunami dhe tërmetin e Kobes Nga: Tony Damascelli/ I fundit ishte Kokaku. A...
Le Pen: BE ka ‘të njëjtin qëllim’ si BRSS: ‘Të reduktojë kapacitetet politike dhe juridike të Rezistencës’
  Populistët evropianë kanë paralajmëruar se BE ka të njëjtin "qëllim" si ish-Bashkimi Sovjetik,qe do të zvogëlojë fuqinë e shtetit- komb....
Partitë e vogla opozitare: ‘Duam qeveri tranzitore, tryezë nga Presidenti dhe… anëtarë!’
Edhe pse tani janë me minimumin e numrit të anëtarëve, partitë e vogla kërkojnë të ‘bëjnë ligjin’ nga jashtë parlamentit... Grupimi i partive t...
Zgjedhjet spanjolle: populistët e Vox mund të hyjnë në parlament për herë të parë
VICTORIA FRIEDMAN Spanjollët janë të vendosur të dalin në zgjedhje të dielën për të tretën herë në tre vjet e gjysmë, ndërsa socialistët në pus...
Faqja 150 prej 268« E para...102030...148149150151152...160170180...E fundit »