Ca thonë se Muhameti ishte pedofil. Por Gjykata Evropiane thotë se”nuk mund të thuhet”.
Sipas Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut nuk mund të thuhet se Muhamedi ishte pedofil pavarësisht se ishte martuar me një vajzë gjashtëv...
“Papa mund të ketë një simpati të natyrshme për komunistët”
A ndjen Papa simpati për komunistët? Për kardinalin Zen, bashkëpunimi argjentinas midis jezuitëve dhe militantëve të majtë mund të ketë ndikuar në...
Vangjush Dako ditka të shkruajë letra mahnitëse. Shiko si i drejtohet Bashës: ‘toç’.
Tani puna e politikës u bë punë letrash dhe përgjimesh... Por se Vangjush Dako të dijë të shkruajë letër kaq fantastike, këtë nuk mund ta beson...
James Woods e quan bombën e dyshuar të dërguar te Clintons si një ‘marifet i dukshëm politik’
  ( FOTO: James Woods dhe Hillary Clinton.)  Nga: Taryn Ryder /  Pajisjet eksplozive drejtuar ish Sekretares së Shtetit Hillari Klin...
OPOZITA, PAS KUVENDIT: ‘Palaçot që po vjedhin shqiptarët me ligj‎’.
Nga: Oert Bylykbashi, deputet/ Presidenti e ktheu ligjin e pare te Teatrit ‎duke rreshtuar me dekret 9 arsye kushtetuese pse ligji nuk mund te ...
Kush ka fat, ka! Lojëra fati nuk do të ketë më!, vendosi Kuvendi.
Koment nga: Veritas. Kuvendi, në seancën parlamentare të ditës së sotme ka vendosur të mbyllë të gjithë lokalet apo hapësirat për zhvillimin e ...
Përplasje në BE. Tajani i mbyll gojën Farage: “E qeshura shtohet me gojën e budallenjve”
(Tajani: "Nazizmi dhe komunizmi u zhdukën falë BE-së". Farage fillon qesh. Dhe ai përgjigjet: "E qeshura shtohet në gojën e budallenjve") Nga: ...
Papa Franceskunuk e duron ‘populizmin’, e krahason me Hitlerin.
Papa eshte kthyer të flase per populizmin dhe pritjen e emigrantëve. Për Papen, të rinjtë duhet ta dinë se si ka lindur populizmi. Dhe ka kujtuar ...
Tërheqja e Trump nga Pakti Bërthamor nuk është puna e një mendjeje të madhe, thotë Gorbaçov
Nga: Mary Papenfuss,HuffPost Ish-Presidenti rus Mikhail Gorbaçov ka sulmuar planin e Presidentit të SHBA, Donald Trump për t'u tërhequr nga një...
Trump, goditje e re kundër seksit të tretë: “Transeksualët? Nuk ekzistojnë”
(Presidenti mendon për një normë mbi gjininë "Përcaktuar vetëm nga elemente të qarta biologjike")/ Sipas 'The New York Times'/ Goditja e par...
Faqja 150 prej 202« E para...102030...148149150151152...160170180...E fundit »