Nesër zgjedhjet në Serbi. Rama inkurajon shqiptarët e Preshdevës për pjesëmarrje të gjërë, ‘ fuqizoni zërin shqiptar’.
Kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje që shqiptarët e Luginës së Preshevës të marrin pjesë masivisht nesër në zgjedhjet që do të kryhen në Serbi....
Tuneli i Llogarasë /Për 10 minuta nga Orikumi në Palasë
Kryeministri Edi Rama e konsideroi sot “tunelin e  Llogarasë një vepër me rëndësi strategjike për turizmin në rivierën e Jonit. Në shpalljen e ...
Ado të largohet ambasada e Iranit nga Tirana. Kërkesa në Kongresin Amerikan…
Të mërkurën, më 17 qershor 2020, anëtarët e Kongresit amerikan shpallën në një konferencë online se një Rezolutë dypartiake në mbështetje të kërke...
Shfaqet projekti i tunelit të Llogarasë. Rama: ‘Do të realizohet shumë shpejt!’
Kryeministri Edi Rama dekaroi se do të realizohet shp[ejt projekti i tunelit të Llogarasë. Ai bëri  prezantimin e garës ndërkombëtare për tunelin ...
Grenell komenton qeverisjen e Albin Kurtit: Bënte politikë në kundërshtim me SHBA-në
Nga: Express/ Pas largimit nga pushteti i qeverisë ‘Kurti’, vjen një reagim nga i dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i...
Ekskluzive ‘Hannity’: Trump denoncon Boltonin si “i dështuar”.
  Ekskluzive 'Hannity': Trump denoncon Boltonin si “i dështuar” mbi librin e ardhshëm, thotë se ish-këshilltari i sigurisë kombëtare 'theu...
Libri me kujtime i John Bolton. Fox News: ‘Bolton është që të shesë libra, jo për të thënë të vërtetën!’.
  Fox News ka siguruar librin me kujtime tw  këshilltarit tw 59 për sigurinë kombëtare John Bolton, "Dhoma ku ndodhi" - dhe dorëshkrimi pë...
Bëhet gati ligji për regjistrimin e pronarëve shqiptarë. Nis gjuetia mbi paratë e fshehura në parajsat fiskale.
Muhamed Veliu/ TCH Qeveria ka nisur konsultimin publik për një projektligj përmes të cilit synohet identifikimi të gjithë shqiptarëve që ka...
Rama me tone të lartë: ‘Basha dhe Peço Vasili të ndalin sulmet ndaj nesh, se për atë Zot…!’.
Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot kërkesave të opozitës parlamentare për ndryshime në sistemin zgjedhor. Ai tha se deputetët nuk duhet të harr...
Rama flet për Reformën Zgjedhore: Marrëveshja do shkojë në parlament, përtej asaj opozita nuk ka asnjë të drejtë
Gjatë prezantimit të kryenegociatorit për Zhvillimim e Negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, Zef Mazi në Ministrinë për Evropën dhe...
Faqja 28 prej 373« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »