Liderët e opozitës në Mal të Zi arrestohen pas kaosit në parlament.
Podgorica (Mali i Zi) (AFP) - Liderët e opozitës në Mal të Zi u arrestuan të Premten pas një nate dramatike në parlament, kur deputetët e tyre pro...
Netanyahu fiton primariet dhe rilancohet
Benjamin Netanyahu forcohet falë fitores së madhe të arritur në primaret e Likud, ne te cilat fitoi me më shumë se 70% të konsensuseve. Në këtë më...
Rama inspekton punimet në pallatet e goditura nga tërmeti. Punimet sipas Eurokodit
Financimi i pallateve të dëmtuara po bëhet nga vetë ndërtuesit, por sipas standardeve të Eurokodit Në zonën e plazhit në Durrës kanë nisur puni...
Spektakël me këngë dhe fishekzjarrë- kjo do të jetë nata e Vitit të ri në Tiranë
Kush do të vijë në sheshin e madh? Kush do të këndojë? Ç’spektakël ngjyrash do të krijojnë fishekzjarrët? Ka një kureshtje qytetarësh e sidomos...
56 gra përfitojnë nga amnistia e vitit të ri, gjysma e të burgosurave lirohen menjëherë.
Sot kryeministri Rama dhe ministre e Drejtësisë Gjonaj janë takuar me gra të burgosura, në ambientet ku ato vuajnë dënimin. Takimi është organi...
Kosovë: Thaçi i bën thirrje të dytë Kurtit. Haradinaj: ‘Kurti është mashtrues!’.
Pasi takimi i presidentit Thaçi me Albin Kurtin, sot në 13. 30, për t’i dorëzuar mandatin për krijimin e qeverisë së re, dështoi; zoti Thaçi i ka ...
Flamur Beqiri, që u vra në Londër natën e Krishtit, ishte një muzikant i famshëm me origjinë shqiptare
Një shqiptar është qëlluar për vdekje në vigjilje të Krishtlindjes në sy të familjes së tij, pasi kishin kaluar një natë jashtë, njofton BBC. Flam...
Kryeministri Haradinaj trondit publikun me lajmin e rremë: ‘Ka vdekur kompozitori Alfred Kaçinari’, thotë
 (Ramush Haradinaj) Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shokuar opinionin publik sot lidhur me një status ngushëllimi në adr...
Kosovë: LVV nuk i beson vetes se është e zonja të qeverisë; shtyn marrjen e mandatit.
Koment/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zyrtarisht e ka ftuar Albin Kurtin e LVV për të marrë mandatin e krijimit të qeverisë së re. Pre...
Tymnaja mbi ‘papastërtinë’ e SPAK/ Përgjigjet KLP: ‘Janë njerëzit më të kontrolluar dhe të testuar në vend’.
Pas lajmeve dhe komenteve të përhapura ditët e fundit mbi ‘pastërtinë e SPAK’ kanë lënë hije dyshimi mbi strukturën më të re dhe më të garantuar t...
Faqja 28 prej 285« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »