ISIS-i ka sunduar 45 vjet në Shqipëri
Nga Spartak Ngjela Ne shqiptarët sikur po harrojmë shumë, sikur nuk i dimë se çfarë jënë krimet shtetërore, dhe të gjithë janë shqetësuar këto ditë s...
Pse ky hartim para zotit Tusk?
Frrok Çupi Dje, për pak orë, Presidenti i Këshillit té Europës, Donal Tusk, u ul në aeroportin e Tiranës dhe bisedoi me kryeministrin e Shqipërisë...
Procesi i korruptuar i zgjedhjeve në FRPD
Elvi Fundo  PD ka filluar fushtën anëtarësimeve dhe më pas të zgjedhjeve të në organizatën partnere FRPD. Një organizatë rinore e cila ka pasur ...
Frika si favor
Frrok Çupi Shumica kanë frikë, ndërsa mes tyre janë disa që po bekojnë e thonë: "o zot sa fat, sa fat që erdhi frika!". Një paradoks. .... Atje ku shkonim prej frikës së instaluar këtu, tani është f...
Parisi dhe partitë (!)
Frrok Çupi Të dyja ngjarjet u shfaqen në ekrane në të njëjtën mbrëmje... Tirana i ka të mrekullueshme mbrëmjët e kësaj vjeshte. Pak mjegull, gjethe pemësh që fatmirësisht nuk i fshijnë punëtorët e q...
Në qeveri nuk ka më legalë
Nga Frrok Çupi Thuajse shumica e njerëzve që merren me "sportin" e politikës, tani i kanë kthyer sytë andej nga loja brenda qeverisë.  Qeveria tërhoqi vëmendjen, fillimisht, me idenë e grupimit...
Shqipëria nuk do të Rilindë, por do të pastrohet
Në kulmin e akuzave të medias dhe opozitës për tendera të dyshimtë dhe konçensione milionësh, kryeministri Rama zbret në bazë për të ndërmarrë një fushatë , që do t’i tregojë qytetarëve arritjet e qev...
Në spiatal, ku blihet vdekja
1. «Zonjë, dyshojmë se keni shenja kancerogjene në qafë të mitrës. Duke qenë se mjeku ynë nga Shkupi është në Prishtinë, ju sugjerojmë që të bëheni operacion sa më parë që të jetë e mundur! Operacion...
Videot si Interneti arabik; po rrëzojnë kryeministrat e Ballkanit.
Ajo që ndodhi në Maqedoni, duket se po kthehet në një trend për rrëzimin e qeverive të inkriminuara në Ballkan. Zoran Zaev, shefi i opozitës maqedonase për një vit rresht publikoi në një televizion sh...
Ballkani po shkon drejt kaosit
Prestigjozja gjermane “Die Welt“, në një artikull të gjatë për tensionin e kohëve të fundit në Ballkan shkruan se, ky rajon pa u vënë re po shkon drejt kaosit. Sipas artikullit të “Die Welt”, përme...
Faqja 417 prej 417« E para...102030...413414415416417