Mathew Palmer: Zgjedhjet?… Po, SHBA ka dërguar vëzhgues. Liderët e opozitës i kemi paralajmëruar se mund të mos hyjnë në Amerikë.
-Intervista- Pyetje: A duhet të zhvillohen zgjedhjet e 30 qershorit apo duhen shtyrë, siç ka kërkuar opozita? Matthew Palmer: Data e ...
Matthew Palmer: ‘Duam që Gjykata Kushtetuese të funksionojë së më shpejt, por pritet kandidati nga Meta’
-Intervista- Pyetje: Cila është pikëpamja e Departamentit të Shtetit lidhur me mënyrën si po shkon reforma në drejtësi dhe a keni ndonjë shq...
SHBA: Nëse në protestat e ardhshme ka dhune, për ne përgjegjës janë Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi
-Intervistë ekskluzive e Matthew Palmer për Top Channel- Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës-Sekretar i Shtetit në SHBA në një intervistë përmes p...
Rama thanks Meta për ‘rafting’. Por tani thotë se ‘e kam mësuar vetë, e bëj edhe pa shoqërues’
Koment nga Laert Skiro/ Kryeministri Rama ka përdorur gjuhën e alegorizmës për të treguar pozicionin e presidentit Ilir Meta në raport me PS dh...
Kryeministri Rama: ‘Luli po hetohet edhe nga Shtetet e Bashkuara!’
Kreu i qeverisë Edi Rama, nga Ura Vajgurore ku ka folur edhe një herë për përgjimet e ‘përfshira në dosjen e famshme 339, ka akuzuar opozitën për ...
Rama: Prokurori i çoi përgjimet te Partia. Si politikanë, edhe juristë i tremben Reformës
Në kuadër të fushatës elektorale, teksa fliste nga Ura Vajgurore për përgjimet e dala së fundmi nga dosja 339, kryeministri Edi Rama komentoi edhe...
Rusia pohon se John Kerry aprovoi fshehurazi pushtimin e Krimesë
Nga: JOHN HAYWARD, Breitbart News Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov tha në një intervistë me mediat ruse të enjten se ish-Sekretari i Shteti...
Donika Prela: Dosja 339 është më e madhja deri sot, 74 vetë nën hetim, numri do të rritet
Në valën e debateve televizive dhe politike mbi rrjedhjen e përgjimeve nga dosjet e prokurorisë- të cilat i publikoi edhe një gazetë në Gjermani, ...
Merkel refuzon hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut/ Media
Süddeutsche Zeitung i referohet takimit të komisionit të Bundestagut për Europën. Merkel thuhet ka refuzuar aty kërkesën e Komisionit Europian për...
Dita e fundit e Theresa May. Por ajo ende mbetet në Downing Street
Siç ka njoftuar përmes lotëve dy javë më parë, Theresa May sot do të japë dorëheqjen si lidere e Partisë Konservatore. Nuk ka shërbyer për ta b...
Faqja 50 prej 191« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »