Përballë COVID 19: Fed zvogëlon normat e interesit në pothuaj zero.
  JOEL B. POLLAK   Rezerva Federale e Sh.B.A njoftoi mbrëmjen e së dielës se do të zvogëlojë normat e interesit në afro zero dhe do të b...
Mbreti i Spanjës Felipe refuzon trashëgiminë për shkak të skandalit që përfshiu babain
  16 mars (UPI) - Mbreti i Spanjës Felipe VI ka hequr dorë nga trashëgimia e tij personale nga babai i tij i perfshire ne skandal, ish-mbr...
Trump qorton shtypin për ‘Lajmet e rrema’ mbi instrumentin e Google për ekzaminimin e koronavirusit
ALLUM BOKHARI 16 Mars 2020 Presidenti Donald Trump dënoi shtypin për përhapjen e "lajmeve të rreme" në lidhje me mjetin e planifikuar të Goo...
Coronavirusi ndalon jetën në SH.B.A.
Coronavirusi ndalon jetën në SH.B.A. ndërsa qeveritë lokale dhe federale punojnë për të ndaluar përhapjen Ishte java që ndryshoi gjithçka. Qeve...
Kryeministri Rama do të ketë një bisedë me Ursula von der Leyen mbi situatën në Shqipëri.
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot pasdite do të ketë një bisedë telefonike me presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen. “J...
Gjermania përpiqet të ndalojë SHBA të joshë firmat që bëjnë kërkime mbi vaksinën e koronavirusit
Paul Carrel dhe Andreas Rinke BERLIN (Reuters) - Berlini po përpiqet të ndalojë Uashingtonin për të bindur një kompani gjermane që bën kërk...
COVID 19/ Sot vdiq ultimtumi i presidentit Meta për pushtimin e Parlamentit
Koment/ Situata në cilën është futur Shqipëria pas mbërritjes të koronavirus  në vendin tonë e ka futur edhe politikën në karantinë.  Aksio...
497 mjekë dhe 617 infermierë iu përgjigjën thirrjes për t’ju bashkuar ekipit mjekësor kundër COVID-19/ Rama
  Kryeministri Edi Rama në një dalje live nga ‘Facebook’-u i tij deklaroi se thirrjes së ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastiruliu, për t’...
Si Tirana e Durrësi sot, që të martën gjithë vendi në “ngrirje” kundër COVID-19
“Të martën perimetri i blinduar do njësohet me kufirin e Shqipërisë dhe e gjithë Shqipëria javën tjetër do të jetë siç ishin Tirana e Durrësi ...
Si në ‘Murtajën’ e Kamysë: Matrapazë, spekulatorë, mashtrues. Task-Force nis aksionin.
KOMENT/ Edhe në këtë ‘murtajë’ që i ra njerëzimit përmes koronavirusit, është përsëritur thuajse e njëjta sekenë si ajo e përshkruar në romanin...
Faqja 50 prej 350« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »