Siguria energjetike/ SHBA: Shqipëria dhe Ballkani mund të formojnë bërthamën për të furnizuar Perëndimin
Në konferencën ‘Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor’, e zhvilluar në Tiranë, Leyla Moses-Ones, e ngarkuara me punë në Ambasadë...
Akoma përleshje në Katalonja.
350,000 njerëz dolën në rrugë në Barcelone për të kërkuar lirimin e udhëheqësve indipendentistë Katalanas të dënuar me 9 dhe 13 vjet burg për refe...
Bezos humbet Pentagonin: Trump zgjedh Microsoft-in
Për të menaxhuar të dhënat e Mbrojtjes nuk do të jete bosi i Amazon. Që gjithashtu humbet fronin e Paperonit Roberto Fabbri Ka gjithë ajrin ...
BE- Shqipëri… Për Shqipërinë nuk ka ndryshuar gjë’/ Leyla Moses-Ones
Gjatë konferencës “Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor”, e ngarkuara me punë e SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka dhënë mesaz...
Rama: ‘Nëse sot Ballkani Perëndimor është një vend më i mirë, kjo i dedikohet SHBA!’
Kryeministri Edi Rama ka folur gjatë në konferencën “Politika Amerikane në Ballkanin Perëndimor” për marrëdhëniet e Shqipërisë me Amerikën. “Pr...
Danile Server: ‘Shqipëria si ishte e si është sot… BE t’i vijë turp si veproi me ju…”.
Eksperti amerikan për Ballkanin, Danile Server i pranishëm në konferencën “Politika Amerikane në Ballkanin Perëndimor” tha se Francës dhe Holandës...
Leyla Moses-Ones: ‘Shqipëria ia ka dalë! Kina, Rusia dhe Irani duan ta përdorin Ballkanin!’
E Ngarkuara me Punë e SHBA-së në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka dhënë disa mesazhe të rëndësishme në konferencën “Politika Amerikane në Ballkanin Per...
BE pajtohet me shtyrjen e Brexit deri në 31 Janar.
BE ka rënë dakord për shtyrjen e Brexit deri në 31 Janar 2020, sipas një tëitimi nga presidenti i Këshillit të Evropës. Donald Tusk tha se bllo...
REPORTAZH NGA FSHATI KU U VRA AL-BAGHDAT. FSHATARËT TREGOJNË PËR FQINJIN E QETË.
Nga: AFP/ Në mesnatë, mes ullishteve të Sirisë veriperëndimore, Abu Ahmad dëgjoi ushtarë tek ‘flisnin gjuhë të huaja’ dhe që trokisnin në derën...
Al-Baghdadi “vdiq si qen”; ‘duke rënkuar, duke qarë, duke bërtitur deri në fund’.
JOEL B. POLLAK/ BREITBART Presidenti Donald Trump njoftoi të dielën në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë se forcat amerikane kishin vrarë Abu Bakr a...
Faqja 60 prej 285« E para...102030...5859606162...708090...E fundit »