OSBE/ODIHR gati për zgjedhjet e 30 qershorit. Në krye të vëzhguesve ndërkombëtar- Aundrey Glover, e përzënë në 1996?!
( Foto: Aundrey Glover)/ Një delegacion i OSBE/ ODIHR, i kryesuar nga ambasadore Aundrey Glover ka vizituar sot KQZ-në në Tiranë në procesin e ...
BD: Përfaqësuesit e qeverisë në KQZ rrëzojnë arbitrarisht kandidatin tonë në Berat
Në një deklaratë për mediat, Bindja Demokratike sfidon përfaqësuesit e qeverisë në KQZ për një vendim të padrejtë ndaj kandidatit të saj në Berat:...
Presidenti, pas sulmit dje mbi BE-SHBA, enverizon Perëndimin: ‘Na fitorja në fitorje!’
Dje presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë konferencës mbi Sfidat e Siguris në rajon’, organizuar nga Qendra amerikane Marshall, kundërshtoi Re...
Rudina Hajdari: Basha kryetar ‘në tentativë i një ushtrie të vdekur’.
Gjatë fjalës së saj sot në Kuvend deputetja Rudina Hajdari ka folur për opozitën jashtë Kuvendit. Ajo e quan Bashën “kryetar në tentativë”. “Me...
Trump blindon aksin me Lega-n; por do që të bjerë Varricchio
Qeveria e SHBA do të donte një emër të ri për Villa Firenze. Flitet për Bellonin ose Guariglian, por gjithçka varet edhe nga koha e qëndrimit te M...
Gjermania pro hapjes së negociatave me BE, veç data diskutohet. Roth: ‘Shqipëria e meriton!’
Sipas Deutsche Welle/ Në prag të publikimit të progres-raportit të BE-së po shtohen gjasat që vendimi për çeljen e negociatave me Shqipërinë dh...
NGULITINI NË KOKË KËTA EMRA!
Nga Bledi Mane-Public Enemy 1./ Sa herë ti hedh një molotov dhe flakët përpijnë lajmet e botës, mos harro se sapo e mbylle një restorant dhe...
Brexit: Shtohen thirrjet për dorëheqjen e Theresa May.
Kryeministrja britanike po përballet me shtimin e thirrjeve nga grui i konservatorëve në Parlament,  për dorëheqje përmes përplasjeve kundër plani...
EDI RAMA LETER PUBLIKE LULZIM BASHES: ‘FTESË PËR T’U ULUR PA HUMBUR KOHË NË TRYEZËN E DIALOGUT’
(Foto Arkiv)/ Nga: Edi Rama/ Zoti Kryetar, Ju drejtohem me këtë letër publike, në përpjekjen për t’i thirrur arsyes Suaj dhe për t’iu kthyer ...
PRESIDENTI BIE NË NERVOZIZËM, KY ËSHTË ALARMI
Frrok Çupi/ Presidenti i Republikës, zoti Ilir Meta, sot u shfaq para publikut nervoz dhe i jeshilët në fytyrë. U shfaq jo para një publiku të zako...
Faqja 60 prej 191« E para...102030...5859606162...708090...E fundit »