‘Koha Jonë’ bën paralele mes 26 Majit 2018 dhe 26 Majit 1996
Kujtesë! Data 26 Maj 1996 nuk harrohet, ndërkohë po vjen 26 maji 2018 Data 26 maj 1996 është datë që mbahet mend në memorien e shqiptarëve, si ...
Media mban përgjegjësi për vrasjen e Palestinezëve/ Ambasadori i SHBA, David Friedman.
Media tradicionale mban “disa përgjegjësi” për vdekjen e palestinezëve në kufirin e Rripit të Gaza këtë javë, sepse ata shpërblyen terrorin e Hama...
Sulmi ajror i SHBA dhe aleatëve mbi Damask në FOTO
  Reporterë nga bota kanë arritur të sjellin për mediat, fotot e para  nga sulmi ajror mbi Siri, pikërisht mbi kryeqytetin Damask. ...
Dhimbja e ish-bashkëshortes për vdekjen e Fabrizio Fizzit: “Nuk mund të fle, por as shkruaj dot…” FOTO
Lajmi për vdekjen e prezantuesit të famshëm italian Fabrizio Fizzi, u dha nga familja, e cila bëri me dije se Frizzi vdiq në spitalin “San Andrea”...
Rrëzimi i mitit të pluralizmit në median shqiptare
Nga: Gjergj Erebara/ BIRN Një studim i ri zbulon se media në Shqipëri është përqendruar në duart e pak pronarëve - duke minuar në këtë mënyrë p...
Politikanëve iu interesojnë paratë e mafies; me to blejnë klientët/ Die Welt
Deklaratë e Nicola Gratteri,  prokuror i anti- mafias  italiane me qendër në Kalabri. (Marrë nga gazeta gjermane ‘Die Welt’/ Nicola Gratter ka p...
Pas vitit ‘Skënderbeu’, gati për vitin “Baton Haxhiu”
Nga: Ylli Dylgjeri/ “Mund të them se unë jam treguar paksa modest, sepse vlerësimin tim e kam përkufizuar në suaza nacionale, pra s’kam dalë përtej...
Seriozisht, Dylgjeri!
Nga Ylli Dylgjeri/ I nderuar zoti Lu, U njohëm sërish me Tik-Takun Tuaj. Nxitja Juaj sot, në fund të Janarit, sigurisht është përgjegjshmëri. P...
Eni Vasili, me sa duket, e ka me Fevziun, me ‘orën e shtrenjtë’, ‘bankierin’ e tij, dhe gjobvënien ndaj politikanëve.
Drejtuesja emisionit Studio e Hapur, Eni Vasili, në ‘Studio e Hapur, në ‘News 24, ka reaguar sot në mendia mbi një vendim që ka marrë e sforcuar p...
FOTO: Hyrja për në Vlorë, siç nuk e keni parë kurrë. Ku është Mifoli?…
(FOTOT: Nga Gent Shkullaku, LSA)/ Vjosa, që gjatë natës, ka çarë argjinaturën në afërsi të urës së Mifolit dhe ka vërshuar drejt fshatrave Fitore, ...
Faqja 27 prej 38« E para...1020...2526272829...E fundit »