Ish- ministri Manjani korrekton Ministrin Xhafa: ‘Nuk gaboi ministri, por…”.
Mediat po merren me deklaratat e ministrit të Brendshëm, Xhafa, para dy ditësh në Televizionin Top Channel, ku zbuloi disa ‘të pathëna’ deri tani. A d...
Pas lajmeve të fundit shkruan Agim Xhafka: Meta, Ruçi dhe Novruzi
  Shkurt/ Pas lajmeve të fundit: 1. Të paktën viktimave të 21 Janarit Meta do tu japë ndonjë dekoratë. 2. Fat i keq që është mbyll...
PS do t’i hyjë nga dritarja zotit Trump; punëson një kompani lobing afër tij.
  Partia Socialiste e Shqipërisë ka punësuar kompaninë e lobimit Ballard Partners me bazë në Florida-kompani e cila njihet për lidhjet me ...
Viktima apo plehra!? Viktimat kushtojnë më pak në Shqipëri
Nga Jean – Baptiste Naudet*/ Revista franceze “L’Obs” e konservatorëve të rinj, ka publikuar një artikull për Shqipërinë dhe importin e plehrav...
Katër ironi nga Agim Xhafka:
  1. Sot Meta,si ai burri që ka përherë sherr në shtëpi. Fajin e gjen gjithmonë tek dy persona. Ose te gruaja,ose te e ëma e gruas. 2. ...
Në Azi, Aleati e la vetëm Aleatin; po në Tiranë çfarë po ndodh me Aleatët?!
Nga: L. Skiro/ Ne dinim se sot në Tiranë zhvillohet ngjarja më e madhe politike e Globit... Të gjithë i kanë drejtuar sytë nga Hotel Tirana- go...
LSI, jo miting te Baba Mondi
    Nga Ylli Dylgjeri/ Sipas mediave, Kryeministri Edi Rama do të çelë fushatën nga Tirana, ditën e enjte, në sheshin "Nënë Tereza"...
PIANO E TEFTËS DHE BETONIERA E GJUSHIT.
  Sarkazëm nga Agim Xhafka/ Ka ca ditë që është prodhuar lajmi se po restaurohet piano e Tefta Tashko Koços. Në dëgjim të parë duket një in...
“New Europe”: Shqipëria nga kanabisi te korrupsioni.
“Nga kanabisi te korrupsioni në Shqipëri”. Me këtë titull gazeta “New Europe” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve në vendin tonë, veçanërisht m...
Arrestohet gazetari i njohur i CNN, “ i çmenduri” Richard Quest
Gazeta “The Huffington Post” e Amerikës sapo ka raportuar  se në “Central Park” në New York është arrestuar  gazetari i njohur i CNN, Richard Ques...
Faqja 27 prej 35« E para...1020...2526272829...E fundit »