PA KOMENT: Ushtria evakuon banorë të rrezikuar nga përmbytjet. VIDEO
Pavarësisht kushteve tejet të vështira meteorologjike, helikopterët e ushtrisë janë ngritur në fluturim për të evakuuar disa familje që kishin mbe...
‘The Sun’: 4 komandot shqiptare përballë dënimit me 5 vjet burg.
(FOTO nga 'The Sun')/ Katër komandot shqiptarë mendohet se janë të fshehur në Angli pasi braktisën misionin e trainimit në Britani. Detajet ...
Donald Trump për Kim Jong-un: ‘Unë KURRË nuk do ta thërras “I shkurtër dhe i Trashë”.
Presidenti Donald Trump hodhi në Twitter shënimin se kurrë nuk do t’i kundërpërgjigjet diktatorit Kim Jong-un të Koresë së Veriut. Kjo ishte më qe...
Çun risku
Nga Ylli Dylgjeri/ Sonte nuk do të bëj humor! Më ndjeni miq. Dëgjova me vëmendje zotinSaimir Tahiri në Opinion. E dëgjova dhe ndjeva dhimbje...
ESTRADË.
  Nga: Agim Xhafka/ Takimi i Metës me Thaçin- si ai i Meleqit me gruan e tij, në kohën e diktaturës. Meleqit iu internua vëllai. Qysh at...
Fishekzaret e Tv Ora News shurdhojnë programet e Tv Klan.
Nga: L. Skiro/ Fillimisht nuk po kuptonim pse ancorwoman, Juli Xhakaxhi, e ABC News, u tremb një herë, pastaj afroi dorën te veshi e tha "na fa...
Dukesha fiton 100, 000 euro për dëmin e shkaktuar nga revista.
Duka dhe Dukesha e Kembrixhit janë shpërblyer me 100, 000 euro nga një gjykatë e Francës, pas revista publikoi foto topless të Dukeshës në vitin 2...
A po i bëjnë komplot zotit Trump njerëzit më të afërt të tij?!
Bëhet fjalë për një komplot të përgatitur nga njerëzit e afërt të presidentit Trump mbi një marrëveshje amnistie mbi emigracionin. Në qoftë se do ...
Kina nuk do ta lejojë rrëzimin e regjimit në Korenë e Veriut/ Media
Sipas Reuters/ Në qoftë se Koreja e Veriut do të lëshojë raketa dhe të kërcënojë Shtetet e Bashkuara, atëherë Kina do të qëndrojë neutrale. Por...
FLASHBACK – Presidenti Clinton kërcënon Korenë e Veriut: “Ky mund të jetë fundi i vendit të tyre, siç edhe e dinë”…
Gjuha e ashpër e President Trump ndaj Koresë së Veriut ka mbushur faqet e medias tradicionale si të kishin kapur një tufë me perla- shkruan Breitb...
Faqja 28 prej 38« E para...1020...2627282930...E fundit »