CNN paditet për “abuzim me pushtetin, hakmarrje, shpagim dhe diskriminim”. Por kush e ka bërë padinë?
Nuk është sekret që CNN u kthye në një krah propagande të Komitetit Kombëtar të Partisë Demokratike të Clinton dhe Obama, ose “The Clinton Neës Ne...
Denzel Washington: Meida Mainstream po shet edhe….
(FOTO: Denzel Washington) Denzel Washington, aktori shumë i njohur i Hollywood, e ka quajtur Median mainstream ( media qendrore e përgjithshme)...
Print – Media, drejt fundit
Nga: Veritas.com.al/ Veçanërisht fushata zgjedhore në Shtetet e Bashkuara, dëshmoi se Media e Printuar është drejt fundit të saj. Ajo ka humbur...
TIME: Donald Trump shpallet ‘Njeriu i Vitit
(FOTO: Kopertina e TIME me portretin e Donald Trump si Njeriu i Vitit) Revista TIME ka seleksionuar Donald Trump si  “Njeriu i Vitit’ . Lajmi ë...
Media sociale bashkon forcat, por a do t’ia dalë kundër gjuhës së terrorizmit?!
  Facebook, Google, Microsoft dhe Twitter lajmëruan të hënën se kanë bashkuar forcat në një përpjekje për të shmangur imazhet e terrorizmi...
CNN po lëviz malet për të pasur Megyn Kelly-n, por me çmim më të lirë se sa paguhet sot te Fox News
(Foto: Megyn Kelly) Matt Drudge ka një shkrim ekskluziv mbi prezantuesen e Fox News-it, Megyn Kelly- sipas Breitbart News. CNN e kërkon atë ...
Facebook do të promovojë lajme nga partnerët “e preferuar”. Humb 3.7 miliardë dollarë pas zgjedhjes së Trump
(FOTO: Mark Zukerberger) Facebook-u po punon për një element aplikacioni që do të promovojë lajmet që janë zgjedhur në mënyrë të veçantë nga ko...
VIDEO/ Pas kërcënimit ligjor, video për “autizmin” e Barron Trump, u hoq; autori kërkon ndjesë
  (FOTO: Donald, Barron dhe Melania Trump) First Lady-e zgjedhur Melania Trump kërcënoi ligjërisht mbi një video në YouTube, e cila ka ...
Ndërron fytyrë Wolf Blitzer, gazeta i CNN: Kundër Demokratëve për rinumërimin.
  (FOTO: Wolf Blitzer nw progamin "The Situation Room") Në transmetimet e CNN ditën e hëne, në programin “Situation Room,” anchor Wolf ...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
(FOTO: François Fillon) Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhje...
Faqja 45 prej 48« E para...102030...4344454647...E fundit »