Nuk shoh shpresë te Basha…
Nga: Edith Harxhi* Si e keni lexuar reagimin e Berishës për Bashën? Unë mendoj që lideri historik flet njëherë jo disa herë dhe fjala e tij ka pes...
A mund të shemben muret e kullës së Prek Calit?
Nga: Sali Berisha/Fb Të dashur miq, këto ditë fadromat e shtetit shembën muret e kullës së Prek Calit, njërit nga prijësit më në zë, atdhetarit...
Betimi i deputetit para shtëpisë simbol të patriotit Prek Cali
Nga; Tom Doshi/ Siç jeni informu nga media, janë prish punimet që kishin fillu për rindërtimin e shpisë së Prek Calit në Vermosh… Në veçanti më...
NUK KA MË KOHË DHE AMNISTI PËR LULZIM BASHËN
Nga: Astrit Patozi/ Fb Mos e merrni seriozisht Lulzim Bashën për asnjë çast dhe për asnjë fjalë. Nuk do të ketë, as çadër tjetër, e aq më pak kryen...
Nuk e tregoj emrin e xhelatit…
Nga: Agim Xhafka/ Shpesh lexoj nga njerëz të vuajtur burgjeve e internimeve ngjarje makabre. Ku tregohet se si  sekretarët komunistë, prokurorë...
Opozita, morali dhe e vërteta!
Nga Nard Ndoka/Fb Ka një debat sot të fryrë dhe të sponsorizuar mediatikisht për votat e deputetëve opozitarë në Kuvend, për votimin e kryetari...
‘Piccolo Grande’ lojë me ambasadorin e Amerikës.
Frrok Çupi/ Loja me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, zotin Donald Lu, ka nisur që në datë 9, në momentin kur në Kuvend po votohej kan...
Ka ndërruar jetë Prof. Farudin Hoxha, akademiku i hidrocentraleve.
Ndërroi jetë sot, në moshën 82-vjeçare akademiku dhe projektuesi i shumë veprave madhështore hidroenergjetike në Shqipëri, profesor Farudin Hoxha. ...
PËRFAQËSIM POSHTËRUES
Nga: Astrit Patozi/Fb Në korrik të vitit 2007 disa deputetë socialistë bashkuan votën me kundërshtarët e tyre, të Partisë Demokratike dhe të al...
Ata ishin dy …
Nga: Dritan Kaba Janë tre, se edhe vota e pavlefshme ishte nisur për Ruçin por ktheu mendje në fund, duke i vënë vizë gjithë fletës, pasi i kishte ...
Faqja 350 prej 447« E para...102030...348349350351352...360370380...E fundit »