“Planet zhvillimore të zbatohen në terren”, Varhelyi: Oferta e BE duhet ta shtyjë Ballkanin përpara
MAL I ZI- Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, në Samitin Ballkan-BE, i cili po mbahet në Kotor të Malit të...
“Ballkani të mos bllokojë vetveten”, Rama në Mal të Zi, thirrje BE: Dëshirojmë të shihemi si shtete anëtare
MAL I ZI- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në fjalën e tij të mbajtur në Samitin BE-Ballkani Perëndimor, i cili po mbahet në Mal të Zi , u shp...
Samiti Ballkan-BE/ James O’Brien apel liderëve: Bëni punën që u takon, mos tentoni të politizoni çdo çështje të rajonit
MAL I ZI- Ndihmëssekretari Amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien, i pranishëm në Samitin Ballkan- Bashkim Evropian që po mba...
Atentati ndaj kryeministrit të Sllovakisë, reagon Rama: I tronditur nga sulmi i tmerrshëm, i uroj shërim të shpejtë mikut tim
Kryeministri Edi Rama është shprehur i tronditur nga lajmi i atentatit me armë zjarri ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico. Me anë të ...
NATO: Maqedonia e Veriut përfaqësohet në Aleancë me emrin Kushtetues
“Maqedonia e Veriut iu bashkua NATO-s me emrin e saj Kushtetues dhe përfaqësohet në Aleancë me atë emër”, kështu ka thënë një zyrtar i NATO-s, duk...
Deputeti i Rithemelimit pranon njohjen me vrasësin e policit: ‘Është qytetar i ndershëm!’
Në protestën e thirrur nga grupi i rithemelimit në Bashkinë e Tiranës, deputeti demokrat, Luan Baçi, ka reaguar për foton e publikuar prej tij, ku...
“Beleri nuk është histori për ne, por për politikën greke”: Rama pas takimit në Athinë.
Kryeministri Edi Rama, pas takimit me emigrantët shqiptarë në Galatsi, në Athinë, ka dhënë edhe një prononcim të shkurtët për mediat greke. Kre...
Rama poston video-kartolinën nga Athina “e veshur” kuqezi
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një video-kartolinë nga vizita e tij me emigrantët shqiptarë në Athinë. Videoja, rreth 3 minu...
Von der Leyen: Maqedonia e Veriut duhet të respektojë Marrëveshjen e Prespës
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka reaguar ndaj deklaratës së presidentes së re të Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanov...
Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me plazhe magjepsëse: Media në Gjermani.
  Vera është shumë afër, edhe pse temperaturat në vend po bëhen gjithnjë e më të nxehta, pushimet në Gjermani vështirë se mund të krahasoh...