Këngëtari grek iu kërkon falje shqiptarëve: ‘Disa herë Greqia ju ka lënduar!’
Këngëtari grek Andonis Remos ka dhënë një koncert mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve në Tiranë bashkë me një tjetër artiste të njohur gre...
Turizmi do të nxisë rritjen ekonomike/ Banka Botërore: Vitin e ardhshëm, ekonomia do të zgjerohet me 3.3%
Rritja e ekonomisë shqiptare do të nxitet nga sektori i turizmit. Hilda Shijaku, ekonomiste e Bankës Botërore në Shqipëri theksoi se ecuria gjatë ...
Kërkesa e Bardhit, Basha: Pazar mes Ramës e Berishës! Asnjë ‘non grata’ nuk do të jetë pjesë e PD
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas kërkesës së Gazment Bardhit në Kuvend për shfuqizimin e vendimit të tij për përjashtimin e disa deputetë...
Vizita dy ditore në Paris, Rama: Do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë dhe bashkëpunimit strategjik
Kryeministri Edi Rama nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Paris, Francë, me ftesë të Presidentit francez Emmanuel Macron, ku do të zhvillojë n...
Vokshi deklaroi: “Dy orë pa drita, vdiqën 4 pacientë”, QSUT rrëzon spekulimet dhe bën thirrje të mos afektojnë shëndetin e të sëmurëve
Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, ka dalë me një reagim zyrtar pas deklaratave të Albana Vokshit në lidhje me zjarrin që ra dy muaj më ...
“Jo federatës opozitare”/ Dashamir Shehi: Opozita nuk duhet të unifikohet rreth një individi
Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar (LZHK), Dashamir Shehi është kundër krijimit të një federate opozitare. Në një intervistë për “Tirana...
Nis me tension komisioni hetimor për TIMS, Gogu-Salianjit: Mos u bëj gjyqtar i Berishës!
Mbledhja e parë e komisionit hetimor për trajtimin e të dhënave të sistemit TIMS, ka nisur me përplasje midis kryetarit Ervin Salianji dhe nënkrye...
“Jetojmë mes grekëve dhe italianëve ndaj…”, Rama flet për turizmin: Të ndërtojmë me arkitekturë të bukur
Shqipëria ka njohur shifra rekord turistësh gjatë vitit të kaluar, e akoma më të larta janë pritshmëritë për këtë sezon turistik. Për shkak të ...
Komisioni për Europën i Organizatës Botërore të Turizmit, Rama: Ngre në një tjetër nivel promovimin e Shqipërisë
Nga data 7 deri më 9 Prill, Shqipëria do të jetë vendi pritës i Takimit të Komisionit për Evropën i Organizatës Botërore të Turizmit, ku marrin pj...
Sekretari i OBT në Tiranë: Rama ka transformuar vendin nga errësira në dritë. Shqipëria, vendi i duhur për t’u vizituar
Sekretari i Përgjithshëm i OBT, Zurab Pololikashvili ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama për transformimin që ka pësuar Shqipëria në sektorin e tu...