Aeroporti i Vlorës në ndërtim, ‘më i madh se Rinasi dhe se Athina’, thotë kryeministri Rama.
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetin e tij social Facebook ka ecuria e punimeve e Aeroportin e Vlorës. Rama shprehet se do jetë aer...
Zgjedhja e prokurorit të SPAK/ Çfarë ndodh nëse 2 kandidatë marrin numër të barabartë votash?
Nga Adriatik Doçi Zgjedhja e kreut të ri të SPAK ka prodhuar polemika dhe debate politike. Përfaqësues të opozitës kanë ngritur dyshime për ndi...
Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, çfarë ndodh nëse nuk do të ratifikohet në parlamentet përkatës?
I dërguari i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, përsëri erdhi në Kosovë dhe po përsëri për të diskutuar për versioni...
Kosova aplikon për në BE, Vuçiç lë të nënkuptohet se nuk po respektohen marrëveshjet e Perëndimit.
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka vijuar mendimin dhe ironinë e kryeministres Brnabiç duke i kërkuar që të ndajë mendjen se kë nga ma...
Rama: Kreun e ri të SPAK s’e zgjedh as qeveria e as ambasada, por KLP! Anëtarët të mos influencohen nga askush
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për hamendësimet se qeveria po ndërhyn në zgjedhjen e kreut të ri të SPAK. “Jam plotësisht dakord me @USAmbAlb...
Po zgjedhim kreun e ri të SPAK, edhe Amerika e angazhuar. Yuri Kim garanton: ‘Pa frikë e favore do luftojë korrupsionin e krimin!’.
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dhënë një mesazh për kreun e ri të SPAK që të luftojë korrupsionin e krimin pa u frikësuar dhe pa u ndikuar nga ...
Tragjedia e Gërdecit në dyert e Drejtësisë, ish-ministri Aldo Bumçi merret në pyetje nga SPAK
Ish ministri i Partisë Demokratike gjatë qeverisjes së Sali Berishës, Aldo Bumçi ka mbërritur në SPAK. Mësohet se Bumçi do të pyetet si person që ...
Dilemat për konflikt Serbi- Kosovë/ Stoltenberg: NATO është gati, po punojmë ngushtë edhe me BE-në
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg në një intervistë shprehu mbështetjen ndaj Kosovës lidhur me tensionet që po përballet së fundmi me...
Kot u gëzuan disa, Yuti Kim do të jetë këtu edhe pas mbarimit të mandatit. “SHBA do të mbështesë Reformën në Drejtësi, edhe pse s’ju pëlqen!’, thotë Kim
Ministria e Jashtme njoftopi puiblikun se në janar mbaron mandati i ambasadores amerikane në vendin tonë, Yuri Kim. Sot vetë zonja Kim tha se do t...
Rama: Kompania që do të marrë përsipër ndërtimin e portit Porto Romanos duhet të jetë nga një vend pro NATO-s
Kompania që do të marrë përsipër ndërtimet në portin e Porto Romanos, duhet të jetë një kompani e cila duhet të vijë nga një vend mik i NATO-s. Kë...