Kurti i Kosovës: Masat e BE-së janë për të ardhur keq
Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, në mbledhjen e Qeverisë të enjten i është përgjigjur Komisionit Evropian për masat e ndërmarra ndaj Kosovës, ...
Ambasadori amerikan në Prishtinë: Po habitemi nga Albin Kurti që refuzon kërkesat e miqve të Kosovës
Ambasadori i Shteteve të bashkuara merikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shumë të shqetësuara me fak...
SHBA: Shpallja ‘terroriste’ e dy organizatave në veri të Kosovës, vendim i pakoordinuar
Departamenti amerikan i Shtetit tha për Radion Evropa e Lirë se Qeveria e Kosovës nuk është koordinuar me Uashingtonin sa i përket shpalljes së “M...
BE pro konferencës Kosovë-Serbi, Rama: Rajoni s’mund të merret zvarrë për një konflikt të kotë! Ballkani i përket ‘Berlinit’, jo ëndrrave të Kremlinit
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se edhe Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka mbështetur idenë e një konference të nivelit të lart...
PD le të vdesë pa marrë me vete shëndetin e njerëzve/ Intervistë
  Frrok Çupi Pyetje: Në PD tashmë të ndarë zyrtarisht në dy pjesë, atë të vulës që është pa kryetar dhe në pritje të Lulzim Bashës dhe a...
MEK duhet të largohet, janë barrë për Shqipërinë: Eksperti i kriminalistikës.
Policia e Shtetit “zbarkoi” këtë te enjte sërish në kampin e Muxhahedinëve në Manëz të Durrësit. Autoritetet nisën aplikimin e kontrolleve të kujd...
KE mbështet idenë e Ramës: Konferencë ndërkombëtare për Kosovën dhe Serbinë
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, mbështeti idenë për një konferencë ndërkombëtare për Kosovën dhe Serbinë, me qëllim uljen e tensi...
Gjykata e Londrës rrëzon qeverinë britanike për azilkërkuesit:’Dërgimi i emigrantëve në Ruanda, i paligjshëm!’
Gjykata e Apelit në Londër ka mendimin se politika e qeverisë britanike për të dërguar azilkërkuesit në Ruanda është e paligjshme, raporton BBC. ...
Tensionet në Veri, Albin Kurti, vizitë të papritur e të dyshimtë në Mitrovicën e Veriut
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar sot pas disa ditësh tensione të mëdha, Mitrovicën e Veriut. Ai është shoqëruar nga ministri i B...
Prapë Rasputini, nga Moska e këndej
  Frrok Çupi E mbani mend si ndodhi para tre ditësh me Putinin?! Teksa bosi i ushtrisë së egër të Wagner, Grigor Prigozhin, i ishte drejtua...