Komisioni i PE miraton liberalizimin e vizave për Kosovën
Nga: Radio Europa e Lirë Komisioni për Liritë qytetare, Drejtësi dhe Çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit Evropian, më 12 janar miratoi ma...
Autori amerikan i librit “Armët dhe çunat” flet për Gërdecin: Asgjë nuk fshihet dot përgjithmonë!
Gazetari amerikan Guy Lawson, autor i librit “Armët dhe çunat”, i cili fitoi gjyqin pas padisë së Shkëlzen Berishës thotë se ka një mënyrë për të ...
Kryeministri Rama i kërkon policisë dy objektiva: Zyrtarët e korruptuqar dhe Ervis Martinajn
Kanë kaluar tre muaj qëkurse kreu i Qeverisë shqiptare kërkoi nga Policia e Shtetit të zbardhte misterin e zhdukjes së shumëkërkuarit nga drejtësi...
‘Gërdeci’ nuk mbaron me ‘shpërdorim detyre’. Hetimet mbaruan, provat janë aty, për krim më të rëndë.
  Provat për ta gjykuar Fatmir Mediun, ish ministër të Mbrojtjes, për akuza më të rënda se sa vetëm ‘Shpërdorim detyre’ janë aty dhe është...
Pyetja bëhet: Cilën PD njeh KQZ- ja? Celibashi: Vetëm ata që do të kenë dokumentacionin e duhur.
KQZ do të vlerësojë legjitimitetin e personit nga Partia Demokratike që do të sjellë dokumentacionin e duhur kur vjen puna te propozimet e a...
Pasi Mediu thërritet nën akuzë për tragjedinë e Gërdecit, mbrohet Meta.
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar me tone të ashpra pasi SPAK i ka komunikuar akuzën kreut të Partisë Republikane Fatmir Mediu në lid...
Fatmir Mediu mbërrin në SPAK për t’u njohur me akuzën mbi ‘Gërdecin’.
Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka mbërritur në SPAK, për të njohur me akuzën për ngjarjen e Gërdecit, pasi tashmë është marrë zyrtarisht i...
Trazirat në Brazil çojnë në mbi 1500 numrin e arrestimeve, dhjetëra lëndime, 6 në gjendje kritike
Mediat kombëtare të lajmeve në Brazil, duke cituar policinë federale, raportuan se trazirat që rezultuan në shkatërrimin pothuajse total të selisë...
Ishte nisur të vrisja politikanë/ Parandalohet krimi, autori mbante arsenal luftarak në makinë
Një ngjarje e rëndë është parandaluar në qytetin e Lezhës. Policia ka vënë në pranga një 36-vjeçar, të cilit në makinë i është gjetur një arsenal ...
Do të nisë rehabilitimi i hidrocentralit të Fierzës; BE- 8.7 milionë euro për projektin.
Hidrocentrali i dytë më i madh në Shqipëri, Fierza, do të kalojë një fazë rehabilitimi tërësor falë fondeve të Bashkimit Evropian, i cili ka për s...