Schumer pranon që impeachmenti i Trump ishte ‘Pa Fakte’
Nga: JOHN NOLTE Senatori Chuck Schumer (D-NY) bëri një pranim befasues të martën kur tha se Presidenti Trump do të fajësohet "pa dalë faktet"....
Arrihet impeachment ndaj Donald Trump; por duket i pamundur largimi i tij nga Shtëpia e Bardhë.
Donald Trump është bërë president i tretë i Shteteve të Bashkuara në histori që shkon në Imoeachment nga Dhoma e Përfaqësuesve, duke e vënë para g...
Impeachment i Trump/ Presidenti i tretë në histori. S’ka krim. Votim puro partizan. Disa Demokratë kundër. Tani çfarë?
Dhoma e Demokratëve kaloi paragrafët partizan për Impeachment kundër presidentit Trump. Ditën e mërkurë u zhvillua votimi, duke e bërë presiden...
SHBA dhe BE përshëndesin ngritjen e Strukturës Speciale kundër krimit: ‘Fund i pandëshkueshmërisë!’.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian përshëndetën dhe përgëzuan prokurorët, të cilët mëngjesin e kësaj të enjteje u betuan në Pre...
Shtetet e Bashkuara: ‘Nga sot…, zyrtarë të kaluar apo aktualë dhe bosë të krimit nisin rrugën për në SPAK’
Pas zhvillimit të një ceremonie solemne në institucionin e kryetarit të shtetit, ku u betuan para presidentit Ilir Meta, të tetë anëtarët e Prokur...
Betohen tetë prokurorët; SPAK tani nis rrugën e ‘bisturisë’ drejt krimit të lartë
Prej kohësh pritej ngritja e Strukturës Speciale kundër Krimit dhe Korrupsionit ( SPAK0, por përmes pengesave të zyrtarëve më të lartë të vendit, ...
Lexoni Letrën Historike të çmontimit të Impeachment-it të Donald Trump për Nancy Pelosi-n
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump denoncoi të martën procesin e impeachmentit të udhëhequr nga Demokratët në një letër fortësisht  ...
Hakerat shqiptar sulmojnë faqet në internet të AMA dhe AKEP
  Faqet në internet të Autoritetit të Mediave AudioVizive (AMA) dhe Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) janë sulmua...
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë: Edhe pas tërmetit shkatërrimtar, stabiliteti financiar i vendit ‘mbetet i pa ndryshuar’.
Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe miratoi Raportin e Ndërmjetëm të Politikës Monetare. Pas diskutimeve mbi zhvillime...
SPAK ndodhet në prag; prezantohen 3 emrat në garë për kreun.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi intervistat me prokurorët Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili, që garojnë për kreun e Prokurorisë ...
Faqja 70 prej 479« E para...102030...6869707172...8090100...E fundit »