Ish-kryeministri i Japonisë, Nakasone i cili forcoi lidhjet me SHBA vdes në moshën 101 vjeç
AFP 2 Dhjetor 2019 Tokio (AFP) - Ish-kryeministri japonez Yasuhiro Nakasone, një konservator i flaktë që punoi për të krijuar një aleancë më...
Një djalë e humbi të atin për shkakun e lajmit të rremë në media/ Rama
Nga Durrësi kryeministri Rama tregoi para gazetarëve rastin e një djali që humbi babain e tij për shkak të këtij abuzimi. Edi Rama: Kam takuar ...
Trump nuk do të marrë pjesë në seancën dëgjimore për impeachmentin/ Shtëpia e Bardhë
Nga: Fox News/ Shtëpia e Bardhë, në një letër të zjarrtë, thotë se Trump nuk do të marrë pjesë në seancën dëgjimore mbi impeachmentin të Magjis...
Leyla Moses-Ones: SHBA mbështet 100% SPAK-un që të hetojë tragjedinë e tërmetit.
  Sot Prokuroria në Durrës, Tiranë dhe Krujë nisi hetimet për shkaqet e dëmtimit të shumë objekteve. Ndërsa gazetarët e pyetën përfaqësuese...
Lajmi i rremë i sjell vdekjen një banori në ish- kënetën e Durrësit
Koment/ Mund të ndodhin ngjarje më të tmerrshme, nëse do ë vazhdojnë të lëshohen lart e poshtë lajme të rreme dhe njerëzit, në vend që t’i luft...
Bebe Rexha kthehet në Bubq: ‘Do t’u ndërtoj shtëpitë dy familjeve’.
Bebe Rexha ka mbërritur në Shqipëri. Këngëtarja shqiptare, me famë botërore ka shkuar për herë të parë në Bubq, një zonë e cila u prek shumë nga t...
Ambasada Amerikane: Dje u dërguan në teren inxhinierë, do ndihmojnë në vlerësimin e dëmeve
Mbi situatën e krijuar në vend si pasojë e tërmetit që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit ka reaguar sërish Ambasada Amerikane. Përmes një p...
Kryeministri Edi Rama ka bërë sërish një apel për mediat.
“Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni! Menaxhoni debatet dhe ndaloni klithmat nëpër studiot tv dhe përfshihuni në qetësimin e shpirt...
Tërmeti/ Soreca: BE do të ndihmojë Shqipërinë për t’u rindërtuar
Ambasadori Luiggi Soreca në një konferencë për shtyp ka folur për situatën pas tërmetit në vend. “Dhimbja juaj është edhe dhimbja jonë”, tha So...
BE: Ja tre fazat që po ndjekim për mbylljen e plagës së tërmetit në Shqipëri/ Soreca.
I dërguari i Komisionit të Këshillit të Evropës në Shqipëri, Luiggi Soreca, sot ka njoftuar mbi hapat që do të ndjekë BE për shërimin e plagëve të...
Faqja 80 prej 479« E para...102030...7879808182...90100110...E fundit »