Këto që bën ambasadori Donald Lu i ka personale, ka humbur sensin e diplomacisë amerikane.
Nga : Vincent W.J. van Gerven Oei        Kohët e fundit ka patur shumë raportime në mediat amerikane dhe europiane për gjendjen e paqartë ku nd...
E pse na duhet një ministër si zoti Majko?!
  Nga: Darina Zeqiri/ Në një reagim në Facebook, Darina Zeqiri, gazetare e aktiviste e shoqatës Scanderbeg të Parmës, dje shprehte një ...
Nesër do të shkoj në Kukës…
Nga: Entela Kasi, shkrimtare/ Nesër dua të shkoj në Kukës, për të qenë pranë qytetarëve dhe banorëve të atij vendi që në kohën e luftës së Kosovës ...
Ballkani, një i sëmurë rëndë para portës së BE, e konsideron BE. Megjithatë thotë se e pranon në 2025
  Nëse një shoqërie i kërkohet të adoptojë një sistem të ri vlerash, afatet nuk maten me vite, por me dhjetëvjeçarë, beson shkrimtarja Anila Wil...
Rrëzimi i mitit të pluralizmit në median shqiptare
Nga: Gjergj Erebara/ BIRN Një studim i ri zbulon se media në Shqipëri është përqendruar në duart e pak pronarëve - duke minuar në këtë mënyrë p...
Dita e kujtesës…
Nga Kastriot Dervishi/ Fb Nisur nga debati i fundit në lidhje me ditën e përkujtimit të martirëve të vrarë nga regjimi komunist, shpreh mendime...
Do të bëhesh deputet? 300 mijë euro për kryetarin e Partisë…
Nga Koço Kokëdhima/ Ish deputeti i Kuvendit dhe tani kryetar i Lëvizjes ‘Zgjidhja’, një nga miqtë më të ngushtë të kryeministrit Rama,  Koço Ko...
Mosher: Kina kthehet pas te rrënjët e Nacionalizmit Narcizist
Shteti i Kinës po pozicionohet në nacionalizmin me “baza etnike” dhe “baza raciste”, shkruan autori i librit bestseller dhe ekspert i Azisë, Steve...
Edhe një herë mbi bombën në Ambasadën sovjetike. Varri i tyre ishte hapur para bombës.
Nga: Prof. ALEKSANDER MEKSI I ashtuquajturi “Incident” i bombës që u hodh në Ambasadën Sovjetike në Tiranë, më 19 shkurt 1951, përbën një shemb...
Në Kosovë pritet si ‘përçarëse’ ideja e Edi Ramës për ‘një president në dy Republika”.
Dy profesorët e Universitetit të Prishtinës, Milazim Krasniqi dhe Ibrahim Berisha kanë dalë kundër idesë së Edi Ramës për një President të përbash...
Faqja 8 prej 17« E para...678910...E fundit »