KJ shkruan se pas zonjës Bregu e PD nuk ka pse flet Rama i PS
Nuk hesht deputetja Majlinda Bregu. Megjithëse dje ka shkuar në protestën e bulevardit deputetja e PD-së, Majlinda Bregu në një status të gjatë në...
Marion Le Pen, dikur ‘Rock Star’ i të Djathtës Franceze, heq dorë nga politika.
  Shkëndia e zjarrit e Frontit Nacional Francez- siç e quajnë- dhe mbesë e marine Le Pen, zonja Marion Maréchal-Le Pen ka njoftuar se do t...
Portret pas aktit ‘heroik’ të një aktivisti politik të kohës
A kti heroik është ky: Aktivisti politik, një militant dhe nëpunës i Partisë Socialiste, pasi shpëtoi nga tritoli që i vunë në derën e vilës, foli...
Macron- në moshë më të re se mesatarja e Rinisë Franceze që e votoi. Rinia në rresht kundër Le Pen.
Ndërsa 39 vjeçari Emmanuel Macron është presidenti më i ri i Francës në historinë e saj, ai përsëri është më i ri se mesatarja e moshës së të rinj...
Agron Duka: Pas 18 Qershorit nuk paguaj më taksa!
Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka duke folur në emisionin e Enkel Demit në TVSH është shprehur se pas 18 qershorit 'nuk do t'i pagua...
Macron dhe Le Pen do të ballafaqohen sot në debatin vendimtar televiziv për Presidencën e Francës
Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen po përgatiten për debatin një për një të Televizionin Francez për presidencialet e Francës. Të dy ndodhen në bet...
Marion Le Pen ‘garanton’ se Fronti Nacional do të shfuqizojë martesat brenda të njëjtit seks.
(FOTO: Marion Marechal- Le Pen, mbesa e Marine Le Pen)/ Në qoftë se zgjidhet presidente, Marine Le Pen do të shfuqizojë ligjin e martesave gay,...
Ylli Manjani nuk pranon propozimin e LSI për deputet.
Që në mëngjes, LSI shpalli emrat e disa kandidatëve për deputet në listën e partisë. Mediat shkruan që në mëngjes se tre ministra që nuk ajnë më m...
Një deputete tërhiqet nga kandidimi i ri para se ta hiqnin.
Deputetja socialiste Valentina Leskaj nuk do të jetë në listën e kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. "Unë kam vendosur të mos ka...
PD: Vlahutin, ambasadore e BE, ‘dezinformon’ me qëllim.
PD gjatë pranisë së ndërmjetësuesve europianë në Tiranë ditën e Martë, ‘nuk pranoi propozimet’ e tyre dhe se ‘nuk paraqiti’ kundërpropozime apo of...
Faqja 24 prej 34« E para...10...2223242526...30...E fundit »