Konstantinos Mitsotakis, ish- kryeministër i Greqisë, ndahet nga jeta
Ish-kryeministri i Greqisë, Konstantinos Mitsotakis është ndarë nga jeta mëngjesin e së hënës. I lindur në vitin 1918 në një familje politikanë...
6 pyetje për Edi Ramën. Basha fton në duel televiziv!
Lulzim Basha/ Në fushatë do të ketë fishekzjare, do të ketë truke, do të ketë gjeste dhe batuta që i ka shumë qejf Edi Rama, vdes për batuta, e...
Ndërron jetë në Itali deputeti i Lezhës, Gjovalin Kadeli.
Deputeti i LSI-së, Gjovalin Kadeli është ndarë nga jeta  para kohe. Ai vuante nga pankreasi akut. Mësohet se deputeti i Lezhës ka ndërruar jetë në...
Jared Kushner e vënë nën hetim mbi lidhjet me Moskën.
Këshilltar i presidentit amerikan, Jared Kushner dhe njëkohësisht dhëndër  i tij, është nën hetim nga FBI, si pjesë e gjithë hetimeve që po zhvill...
Genc Ruli tërhiqet nga politika; nuk kandidon si deputet.
Genc Ruli ka marrë vendim për të mos e vazhduar më tej karrierën politike. Ruli është një nga nismëtarët kryesorë për themelimin e Partisë Demo...
Nipi i Stalinit që nuk e pranoi mbiemrin e diktatorit, vdes në moshën 75 vjeç
( FOTO: Alexander Burdonsky thotë se e pa figurën e gjyshit të tij si një figurë sheksipiane)./ regjisor i talentuar në teatrin Rus, gjyshi i t...
KQZ merr vendimin përfundimtar: Tom Doshi në rrugë të mbarë drejt mandatit të ri të deputetit
Tom Doshit nuk do t’i hiqet mandati. Ky është vendimi i sotëm i KQZ-së. KQZ  ka vendosur kundër heqjes së mandatit të deputetit Doshi- që ishte nj...
Sa gjyqe ka bërë zonja Mandija kundër qeverisë; tani zv/ kryeministre ‘pa gjyq’.
Thonë se vetëm Vettingu të jep të drejtë... Jo. Ledina Mandija kaloi gjyq pas gjyqi pse qeveria e shkarkoi nga detyra; por nuk do të fitonte kurrë...
Kryetari i KQZ jep dorëheqjen para se t’i vinte urdhri. “Ndërrojmë kuajt në mes të lumit”- tha
  Raportohet se kryetari i KQZ, u ul të shkruajë një letër ku kërkonte dorëheqjen, edhe pse ishte paracaktuar largimi i tij. Formula e bas...
Qeveria bëhet me dy “Kavalierë”; pas Ramës edhe Ministrja e re e Financave.
Me siguri pasi kryeministri Rama mori titulin "Kalorësi i Legjionit" Francez nga ish presidenti Holande, ka menduar se është i vetmi. Në fakt, po ...
Faqja 42 prej 54« E para...102030...4041424344...50...E fundit »