Në këtë bar në Prisdhtinë ndalohet hyrja e qytetarëve nga vendet e BE.
Një lokal në Prishtinë proteston në mënyrë të veçantë për dështimin e radhës të Bashkimit Evropian për të mos liberalizuar vizat për qytetarët e  ...
Tentativë për sulm terrorist në Itali; çifti nga Kosova vepronte në emër të ISIS.
Një burrë dhe një grua me origjinë nga Kosova, por të lindur në Itali, janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen se planifikuan një sulm ...
Rama viziton Zelenskyn në Kiev
Ekskluzive nga Kievi/ Albanian Post  Dy liderë nga Ballkani Perëndimor, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe ai i Malit të Zi, Drit...
Një muaj nga sulmi rus në Ukrainë, paqja ende larg
 “Do të bëhet edhe më keq, përpara se të bëhet më mirë në Ukrainë”.  Ose të paktën, kështu mendon ish-sekretari amerikan i Mbrojtjes, Ash...
Dera e parë që hapet në Shqipëri për familjet emigrante nga Ukraina
“Bamirësia nuk të varfëron”, kjo moto e përshkruan më së miri qytetarin lezhjan Gjergj Kadeli, i cili hapi dyert e shtëpisë së tij për njerëzit në...
Si e goditi tërmeti Shqipërinë në të njëjtën datë dhe orë para dy vitesh
Pak minuta pas orës 16:00 janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë.  Sipas EMSC-së, magnituda e tërmetit ishte 3.9 e shkallës Rihter. Me e...
Italiani i zhdukur në Pukë fshihej në Vlorë/ Davide Pecorelli shtirej si shkrimtar me emrin Cristiano.
Davide Pecorelli, italiani që inskenoi vdekjen e tij në janar të këtij viti, i ka gënjyer të gjithë. Pasi u zbulua se ishte gjallë në Itali, ai...
New York Times/ Afganët në Shëngjin: “Shkojmë në plazh, shohim vajza gjysmë të zhveshura. Kjo është parajsa”.
Mbërritja në Shqipëri e një pjese të civilëve afganë të larguar nga frika e hakmarrjes talibane po tërheq vëmendje e mediave ndërkombëtare. Gaz...
Rama në Pulja/ Guvernatori: ‘Pavarësisht sa e vogël është Shqipëria, ai është një nga liderët më të rëndësishëm të Europës!’
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Itali, Pulja, ku ka zhvilluar disa takime me zyrtarët më të lartë atje për arsimin turizmin dhe emergjencat. Ai ë...
Lefter Koka, deputet i PS, lë mandatin e deputetit dhe largohet nga politika
Lefter Koka ka hequr dorë nga mandati si deputet i Partisë Socialiste në Qarkun e Durrësit. Por vendin e tij në Kuvendin e ri pritet që ta zërë...
Faqja 1 prej 1412345...10...E fundit »