105 shoferë të arrestuar në një javë.
Andi Bora, TCH Këto patrulla të policisë rrugore, janë të vendosur në disa nga rrugët kryesore të vendit, ku bëjnë monitorimin e shkelësve ...
Ymer Llugaliu, historia e rrallë e profesorit të Mirditës nga Podujeva.
Arratisja për të ndjekur Universitetin e Tiranës dhe kalvari  në Shqipëri Nga Aleksandër NDOJA- -Episodi i parë- Asokohe, por edhe më...
Pandemi…, dasma, dasma, dhe gjoba!
Sa shume njerez martohen ne vendin tone!  Kete pyetje si cudi e bejme shume shpesh, madje sa here shikojme turma te veshura luks dhe makina te...
“Shumë i madh dhe me flokë”, teoria për djalin e BoJo-s
Djali i Boris Johnson Wilfred lindi në 29 Prill, por konspiracionistët nxjerrin ne pah  madhësinë dhe flokët e djalit të vogël për të thirrur për ...
Tuneli special që dezinfekton vizitorët e Putin
Çdo mysafir i presidentit duhet së pari domosdoshmërisht të kalojë nëpër një "tunel dezinfektues" të veçantë. Ja se si funksionon Nga:Federico ...
Profecia e Maya-s ishte lexuar keq: nuk ishte viti 2012, por viti 2020
  Deri më tani në internet teoria që viti 2012 treguar nga Maya në të vërtetë ishte viti 2020 është mbështetur edhe nga të vetëquajturit s...
“Jeta nuk është aq e gjatë sa ç’kujtojmë kur jemi të rinj”, rrëfehet Helena Kadare: Biseda e fundit me Sadije Agollin dhe premtimi i pambajtur
Nga: Fatmira Nikolla/ Javë më parë kur Elona Agolli më njoftoi për botimin e tregimeve të “fshehura” të së ëmës, i kam shkruar Helena Kadaresë ...
Mos vini bast për vaksinën, thotë eksperti
Vaksina e koronavirusit mund të jetë e disponueshme këtë vit, por mos 'vini bast për këtë', thotë eksperti shëndetësor Johns Hopkins Një vaksin...
Në zonat e vjetra të gjuetisë së Titos fansat e mbajnë gjallë frymën e tij.
Bugojno (Bosnje dhe Hercegovinë) (AFP) - Rrethuar nga pyje në zemër të Bosnjës, qyteti Bugojno dhe poçja për shkrirjen e tij të etnive ishte dikur...
Tirana, si një ditë para shpërthimit të Covid19
Tirana sot i ngjan një ditë normale, qytetarë të shumtë kanë dalë në rrugë pa ndonjë arsye të fortë. Të moshuarit duket sikur kanë harruar kë...
Faqja 1 prej 1112345...10...E fundit »