“Misteri” i skafit me 1.6 tonë drogë zbulohet nga TV Grek. Ja pamjet me shenja plumbash. VIDEO
Televizioni grek SKAI ka publikuar, sot, e mërkurë një kronikë e cila sjell pamje të reja të skafit luksoz, që u kap ditën e shtunë në ujërat grek...
Nesër në mesditë pjesa kryesore e mbetur jashtë PD paraqet statut të ri të PD.
Nesër në ora 12.00, në Hotel Tirana International, grupi i të rinjve dhe themelsuesve të PD që kërkojnë ringritjen e PD, paraqesin projekt- stattu...
Qeveria dhe opozita mbi “thesarin” media; flitet me ‘veshgjatë’ dhe ‘kriminelë’.
Prej kohësh ka plasur një polemikë mbi mediat; por këtë e nxiti më shumë një mbledhje e BE mbi trajtimin e mediave. Si opozita edhe qeveria duan t...
Reportazh: Eltoni foli për drogën, por nuk iu afrua “peshkut të madh”.
(FOTO e publikuar në faqen e American Radio, që shoqëron reportazhin)/ Nga: Nate Tabak, Radio Amerikane./ Radio Amerikane në SHBA, kohët e fundi...
Saimir Tahiri kërcënon Ilir Metën një ditë “para burgut”
Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri gjatë emisionit "Opinion" të të Enjtes në Klan ka kërcënuar se 'një ditë do të dalë e vërteta", duke lënë ...
Tregimi horror i një turisti në Palasë
(FOTO: Palasa dhe Dhermiu siç ishin dikur. Këtu ndodhi horrori)/ Një pushues i cili kishte zgjedhur Jugun e Shqipërisë të kalonte pushimet verore...
Pas kryeregjistruesve, Rama u kërkon dorëheqjen drejtorëve të spitaleve: ‘Që nesër…!’
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasditen e kësaj të hëne një takim me drejtuesit e spitaleve të vendit, të cilët i ka kritikuar ashpër duke i c...
Ballist Morina qënka në burg dhe e kërkon Beogradi. Ministri ynë udhëton për ndihmë në Kroaci.
Nga: Senat Andoni/ "Ballist" e ka emër të dytë patriotik, por në fakt është 'Ismail'. Ismail Morina, njeriu që deklaroi se lëshoi dronin me fla...
Atentati i dytë mbi oficerin e “Krimeve të Rënda”. Pse hesht shteti?
Nga L. Skiroi. Prapë sot në mëngjes, akoma pa zbardhur, makinës së Trim Murataj i kanë vënë zjarrin. Ngjarja ka ndodhur në Kamzë, në oborrin pa...
Një prind nga Kosova gjen ‘forcë’ për të himnizuar mjekët një ditë pas vdekjes së vajzës*
Nga: Fajzi Maloku, Prishtinë/ I dashuri profesor Dilaver, Vajza jonë Fatmirja, 37 vjeçe, vdiq në Spitalin Ushtarak të Tiranës, mëngjesin e d...
Faqja 3 prej 812345...E fundit »