Art
Shkon në amëshim edhe një aktor i madh i teatrit shqip, Mikullovci në Prishtinë.
Adem Mikullovci (i lindur në vitin 1939, në Vushtrri) ishte pjesë e plejadës së aktorëve të ish-Teatrit Popullor Krahinor të Kosovës (tashmë Teatr...
Ndarja nga jeta e skulptorit Arben Bajo/ Rama: ‘Çfarë trishtimi! Arti humbi një nga bijtë më të përkushtuar!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ndarjes nga jeta të skulptorit Arben Bajo, i cili nuk arriti të fitonte betejën me COVID-19. “Ben Bajo nuk...
John Travolta, homazh për të shoqen, aktoren 57 vjeçare Kelly Preston
Aktorja Kelly Preston, e cila luajti në kinema si "Jerry Maguire" dhe "Binjakët", vdiq të Dielën në moshën 57 vjeç, tha burri i saj, John Travolta...
Ndahet nga jeta muzikanti dhe kompozitori i famshëm Ennio Morricone
Ndahet nga jeta ne moshen 91 vjecare muzikanti dhe kompozitori i famshem, fituesi i cmimit Oskar, Ennio Morricone. Mediat e huaja shkruajne se ai ...
Me ikjen e këtyre ikonave po humb pesha e gravitetit
Nga: Denis Dyrnjaja/ Sot mbylli sytë përgjithmonë "shqiponja" e skenës dhe artit shqiptar, Besim Zekthi. Se kam natyrë të bëj njoftime vdekj...
Moikom Zeqo humb jetën në luftën e gjatë me kancerin
Studiuesi dhe shkrimtari i mirënjohur, Moikom Zeqo ka ndërruar jetë sot në mëngjes, në moshën 71-vjeçare, duke humbur kështu betejën me sëmund...
Aktori Çun Lajçi: ‘Për çka po protestoni se po dukeni vërtetë qesharakë?’
Nga Çun Lajçi Për çka po protestoni? S’deshta, o s’deshta me shkrua, se dashtë e kam ma shumë se ju, që çirreni sheshit, tue derdhë lot...
Veliaj prezanton Teatrin e Ri: Do të jetë 8 mijë e 930 m2, sa 6-fishi i të vjetrit, taracë me teatër veror, skenën më të madhe në Shqipëri.
Kryebashkaki i Tiranës, Erion Veliaj ka prezantuar Teatrin e Ri Kombëtar dhe parametrat që do të ketë ai. Sipas Veliajt, Teatri i Ri do të jetë...
Ndahet nga jeta Maks Velo. Rama: ‘ Çfarë trishtimi!…’
Ndahet nga jeta në moshën 84-vjeçare arkitekti  piktori, shkrimtar dhe disident i njohur Maks Velo. Velo ishte i shtruar prej disa ditës në QSU...
Madonna planifikon të ‘thithë ajër në COVID-19’ pasi u testua me antitrupa.
Raechal Shewfelt Madonna testohet pozitive për antitrupat dhe thotë se dëshiron të "marrë frymë në ajrin COVID-19" Scroll back up to restore...
Faqja 1 prej 1012345...10...E fundit »