Art
Quentin Tarantino dhe gruaja e tij Daniela, presin fëmijën e tyre të parë, një bebe djalë
Greta Jonson Quentin Tarantino është baba! Kineasti fitues i çmimit Oscar, 56 vjeç, priti fëmijën e tij të parë - një bebe djalë! - me gruan...
Aktorja e famshme amerikane, 15 vjeç, ndahet nga jeta.
Aktorja e njohur amerikane, Nikita Pearl ka ndërruar jetë në moshën 15 vjeçare. Ajo vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë. Nikita ishte n...
Primadona e muzikës shqipe, ja kush ishte Nexhmije Pagarusha!
Sot, gjatë orëve të para të mëngjesit në moshën 86 vjeçare ka vdekur diva e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha. Ende nuk ka informacione për...
Vdiq “Bilbili i Kosovës” Nexhmije Pagarusha
Nexhmije Pagarusha, bilbili i Kosovës ka ndërruar jetë para pak orësh. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e saj, transmeton Koha.net. P...
FUNNY/ Komediani John Oliver thotë se ‘Trump duhet të largohet sepse nuk i bën mirë shëndetit tim’.
Moderatori i HBO dhe komedian John Oliver tha se do të donte që ta shikonte presidencën e Trump që të merrte fund, sepse është keq ‘për shëndetin ...
Sot, Anton Çeta do të ishte 100 vjeç/ Pajtimtari i gjaqeve mes shqiptarëve.
Në 100 vjetorin e lindjes së studiuesit e mbledhësit të folklorit, pajtuesit të shqiptarëve, Anton Çetta, Dega e Folklorit e Institutit Albanologj...
Një bazë nëndetësesh e Luftës së Dytë po transformohet në qendrën më të madhe digjitale të botës.
Qendra më e madhe e arteve digjitale në botë po vjen në Francë, dhe kjo është ndoshta aty ku e prisni ju. Në vend të një përfytyrimi se ku vallë n...
Kirk Douglas- 103 vjeç. Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones i urojnë “Gëzuar 103 vjetorin e lindjes”
   BREITBART, 9 Dhjetor 20190 9 dhjetor (UPI) - Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones po festojnë ditëlindjen e 103-të të Kirk Douglasit. ...
Barack dhe Michelle Obama u shpallën ndër njerëzit më të fuqishëm të Hollywood-it
DAVID NG Barack dhe Michelle Obama janë emëruar për herë të parë në mesin e njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit në listën vjetore prej 100 pe...
Statuja e Trump ngrihet në vendlindjen e Melania, Slloveni.
(Statuja prej druri e  Donald Trump raportohet se është dizajnuar nga  Tomaz Schlegl dhe eshte ngritur pak javë pas statujës se gruas se tij, Mela...
Faqja 2 prej 1012345...10...E fundit »