Rumania ndalon eksportet e drithërave, frikë për furnizimin me ushqim.
  Nga: Irina Vilcu, Anatoly Medetsky dhe Megan Durisin Rumania u bë vendi i parë që ndërpreu eksportet e grurit gjatë pandemisë koronav...
FMN miraton 190,5 milionë dollarë mbështetje emergjente për Shqipërinë
Bordi Ekzekutiv i FMN-së miratoi sot 190,5 milionë dollarë (ose 174 milionë euro) mbështetje emergjente për Shqipërinë nën Instrumentin e Shpejtë ...
COVID19/ Ministrat e BE merren vesh për një paketë shpëtimi prej 500 miliardë euro për vendet evropiane të prekura.
(Italia ka qenë Në luftë me një borxh të madh që para krizës së koronavirusit)/ Ministrat e financave të BE kanë rënë dakord për një paketë shp...
Ja ku të ankoheni nëse keni probleme me bankat për shtyrjen e kredive!/ Edi Rama
Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, qeveria mori si masë lehtësuese për ata që kanë kredi, të shtyjë për tre muaj këstet. Për të gj...
COVID-19/ 65 milionë dollarë për personat më në nevojë! Kryeministri Rama shpalos planin me 7 pika, ja kush përfiton
Kryeministri  Edi Rama ka shpalosur një plan me 7 pika për të përballuar situatën e krijuar nga CoVid 19. Kryeministri ka shpjeguar se të parët ...
Kryeministri Rama: Askush nuk mbetet pa pagë, Qeveria do të kompensojë bizneset e prekura.
Qeveria është duke u përgatitur për të kompensuar financiarisht të gjitha bizneset e prekura nga situata e ndërprerjes së aktivitetit si pasoj...
Përballë COVID 19: Fed zvogëlon normat e interesit në pothuaj zero.
  JOEL B. POLLAK   Rezerva Federale e Sh.B.A njoftoi mbrëmjen e së dielës se do të zvogëlojë normat e interesit në afro zero dhe do të b...
Kryeministri Rama flet për ‘amnisti fiskale’; por ‘përveç politikanëve, gjykatësve dhe kriminelëve’.
Kryesocialisti Edi Rama njoftoi nga kongresi i Partisë Socialiste një amnisti për të gjithë ata shqiptarë brenda dhe jashtë vendit të cilët kanë p...
Tregu i aksioneve vazhdon rënien nga frika e virusit; edhe 1.000 pikë të tjera poshtë
  28 Shkurt 2020 28 shkurt (UPI) - Tregu i aksioneve të Sh.B.A vazhdoi rrëshqitjen e tij të premten me frikën se epidemia e koronavirus...
Rritja ekonomike e Serbisë, më e shpejta që nga 2008
Gordana Filipovic, Bloomberg (Bloomberg) - Rritja ekonomike e Serbisë u përshpejtua me ritmin më të shpejtë që nga fundi i vitit 2008,duke ju b...
Faqja 2 prej 812345...E fundit »