Megjithatë, mbi 2 milion turistë kanë hyrë në Shqipëri nga janari në qershor 2019.
Edhe pse kriza e shkaktuar nga turbullirat dhe zjarrvëniet në rrugë gjatë protestave politike bëri të vetën, industria e turizmit mbijetoi në vend...
Ç ‘ishte ky hotel 500 miJë euro në Himarë?! U sekuestrua sot për shkak të ‘falsifikimit të dokumenteve’.
Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë...
Banka e Shqipërisë: Investimet e huaja direkte janë rritur me 1.6 % tremujorin e parë
Investimet huaja direkte u rritën me 1.6 për qind në tremujorin e parë të vitit, teksa kompanitë e huaja kanë vijuar të zgjerojnë aktivitetin e ty...
Italia ka gati 20 milion euro për projektet në Shqipëri
Italia ka gati 20 milion euro për të mbështetur projekte zhvillimi në të gjithë vendin në kuadër të programit të konvertimit të borxhit. Nga Vau i...
Hapet plotësisht rruga Tiranë- Elbasan.
Rruga kaq shumë e diskutueshme në tribunat politike, që nga legjislatura e kaluar, tashmë ‘u mbyll’. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se rrug...
Unaza e Madhe do të ndërtohet, por me projekt të ndryshuar
  Qeveria do të vazhdojë ndërtimin e lotit të parë të Unazës së Madhe nga rrethrrotullimi i sheshit Shqiponja deri te Pallati me Shigjeta, por duke...
Zbulohet burimi i ri i naftës. “Shell” gjen në Shpirag depozitat e reja nën tokë
Për herë të parë pas shumë dekadash, Shqipëria mund të jetë pranë një zbulimi të rëndësishëm nafte, raporton TCH. Testimi i shumëpritur gjigant...
Zjarre në Tiranë, anulim udhëtimesh turistike nga bota drejt Shqipërisë/ Reportazh
Nga: Revista Monitor Teksa Shqipëria muajt e fundit ka qenë shpesh në mediat e huaja, këtë herë jo për bukuritë e saj, por për protestat, tymin...
FMN: Perspektiva ekonomike e Shqipërisë- e favorshme; por vëmendje ndaj vitit 2019!
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në mbyllje të vizitës dy javore në Tiranë, konstaton se perspektiva ekonomike e Shqipërisë është e favorshme, po...
Orizi do të mbillet në fushat e Zadrimës pas 30 vitesh, tradita kthehet me Altin Prengën.
Që në vitet 1990 në Shqipëri nuk është mbjellë oriz ndaj dhe tradita po rikthehet. Toka po përgatitet për t’u mbjellë nga ana tjetër fara e ori...
Faqja 10 prej 28« E para...89101112...20...E fundit »