A po ngjallet valuta e huaj? Civici: Janë luhatje të vogla, ndikimi vjen nga klima financiare europiane
Pasi prekën fundin, monedhat e huaja këtë javë kanë nisur të ringjallen duke dhënë një sinjal shprese në treg. Kjo për ekspertin për çështjet e...
Pushuesit dynden drejt bregdetit, trafik në rrugët e Vlorës
Fundjava  ka sjellë dyndje pushuesish drejt bregdetit. Qytetarët kanë zgjedhur bregdetin për të kaluar vapën e këtyre ditëve. Gazetari Elton...
Në arkën e shtetit kanë hyrë me shumë të ardhura/ Brenda një muaji arkëtohen mbi 62 miliardë lekë
Fitimet e bizneseve dhe përmirësimi i konsumit nxitur nga turizmi veçanërisht gjatë qershorit, kanë bërë që në arkën e shtetit të hyjnë më shumë p...
“Maldivet e Evropës/ Ksamili, një nga pikat turistike më të bukura në Mesdhe: The Travel of Path
Evropa mesdhetare është destinacioni i preferuar për miliona amerikanë. I famshëm për ujërat e tij kristal të pastër, fshatrat piktoreske bregdetare dhe vendet tepër të lashta, rajon...
Standard i ri euro-lekë. Eksperti: Leku ka një raport të lartë vlerësimi në raport me monedhat e tjera.
Eksperti për çështjet ekonomike, Majlind Lazimi ka folur në lidhje zhvlerësimin që ka pësuar monedha euro kundrejt lekut së fundmi. Lazini në n...
Adrian Civici: Në mesin e 2024 inflacioni pritet të ulet në nivelin tre për qind
Eksperti për çështjet ekonomike, Adrian Civici, thotë se inflacioni mund të shkojë në parametrat e mirëmenaxhuar nga Banka e Shqipërisë, që është ...
The Telegraph: Shqipëria, arratisja e duhur për udhëtarët britanikë
Kthimi në vitet 1990, rajoni po shembej në një vorbull konfliktesh brutale, të luftuara përgjatë linjave etnike, fetare dhe kulturore. ...
Rama e nis ditën me aksin Orikum – Dukat, qytetarët: Ka qenë shumë e rrezikshme.
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me pamje nga aksi rrugor Orikum – Dukat, tashmë i hapur për qarkullimin e automjeteve. Po ashtu ...
“Rritja ekonomike e Shqipërisë do jetë më e lartë se 3.3 përqind”: Raporti i Institutit të Vjenës
Kriza e çmimeve duket se po tejkalohet nga ekonomia e Shqipërisë. Këtë e vërtetojnë edhe vlerësimet e institucioneve ndërkombëtare ekonomike.In...
Rama: Askush s’do t’ju presë më në zyrë. Në 3 korrik mbyllen sportelet fizike të Kadastrës
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se duke filluar nga e hëna e 3 korrikut Kadastra do të kthehet në ‘makineri digjitale’. Ai u bëri thirrje...