Rama me BB: Ky është programi i zhvillimit 2023-27, kemi hyrë në një fazë të re ekonomike
Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me përfaqësuesin e Bankës Botërore në Shqipëri, Emanuel Salinas, bëri me dije se vendi ynë ka ma...
Avioni me emrin e Gjergj Fishtës i shtohet flotës shqiptare të fluturimeve.
Avioni që mban emrin e klerikut, filozofit dhe shkrimtarit të njohur shqiptar “Gjergj Fishta”, është ulur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit...
Amnistia fiskale/ Po vijojmë konsultimet me ndërkombëtarët, nuk bëjmë veprime të nxituara: Ibrahimaj
  Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se qeveria është ende duke punuar me draftin e amnistisë fiskale. Në një k...
Rritja ekonomike për vitin 2022 ishte 4.84%/. Ibrahimaj bën bilancin e vitit.
Rritja ekonomike në vend për vitin 2022 ishte 4.84%. Kështu u shpreh ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj këtë të premte gjatë nj...
Ndryshon sërish çmimi i karburanteve në vend, ulet nafta
Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish çmimin e karburanteve. Sipas njoftimit, çmimi i naftës do të jetë 184 lekë/litri duke u ulur me tre lekë...
Remitancat, gjatë vitit 2022, emigrantët sollën në familje shifra rekord… Rreth 1 miliardë.
Emigrantët shqiptarë dërguan plot 834 milionë euro në shtëpitë e tyre gjatë vitit 2022, shifra më e lartë që prej vitit 2008, sipas të dhënave...
Revista amerikane ‘Time’ rendit Beratin në vendet më të mrekullueshme në botë.
Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e tij të Facebook një artikull që revista prestigjoze amerikane “Time” ia ka dedikuar qytetit të Beratit...
Rama: Jo shfrytëzimit të punonjësve! Paga minimale, 40 mijë lekë nuk ka lidhje me fushatën!’
Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit me bizneset, iu përgjigj gjithashtu edhe kritikëve se rritja e pagës minimale bëhet për të fituar zgjedhjet. ...
Kryeministri Rama ‘vë alarmin’ para sipërmarrësve: “Do mbeteni pa punëtorë” nëse nuk rritni rrogat dhe sigurimet.
Kryeministri Edi Rama u ka bërë një thirrje sipërmarrësve për të punësuarit që ata kanë në aktivitetet e tyre. Gjatë një bashkëbisedimi, Rama u...
Miratohet pr/ligji për ndërtimin e Urës së Bunës. Investimi 1,5 miliardë lekë do të ndahet mes Shqipërisë dhe Malit të Zi
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku tha pas mbledhjes së qeverisë se u miratua pr.ligji për ratifikimin e marrëveshjes për ...