Stuhia ‘Irma’ do të shkretojë Floridën ose shtete fqinje në Shtetet e Bashkuara.
Tufani 'Irma' do të "shkretojë" ose Floridën, ose shtete fqinjë me Floridën, deklaroi kreu i agjencisë së emergjencave federale në Shtetet e Bashk...
presidenti Trump kërkon buxhet 8,7 miliardë dollarë për shtetet e goditura nga Harvey
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump i ka kërkuar Kongresit 8.7 miliardë dollarë, si një pagesë fillestare për të ndihmuar në shërimin e e...
Tufani “epik” Harvey imponon shtetrrethim në Houston
Qyteti i Houston në Shtetet e Bashkuara Ka deklaruar gjatë natës shtetrrethimin, si një mundësi për të kapërcyer betejën me Tufanin   Harvey. Stuhi...
I FUNDIT/ Çfarë la pas i tmerrëshmi tufani ‘Harvey’? FOTO
Tani ai po lëviz shumë ngadalë në jug- lindje të San Antonio. Ky është lajm i keq, sepse do të sjellë më shumë stuhi shiu në ditët që vijnë. Qy...
Stuhia katastrofike Harvey godet Texas; më e tmerrshmja në 13 vjet.
Stuhia ‘Harvey’ ka përfshirë Texas fillimisht me erëra deri në 130mph (215km/h) duke goditur zonat bregdetare. Stuhia më e fortë që godet terri...
Guvernatori i Texas-it shpall ‘gjendjen e katastrofës’ pak para ardhjes së stuhisë Harvey
Në një parashikim për një përmbytje të fuqishme që vjen nga Stuhia e Kategorisë 3, ‘Harvey’ guvernatori i Texas, Governor Greg Abbott shpalli gjen...
Sot pasdite pritet stuhia ‘Harvey’ me “shira katastrofikë’ në Teksas. E para pas 12 vjet e Kategorisë 3 në SHBA.
Zyrtarët e motit paralajmërojnë mundësinë e një shiu katastrofik, teksa stuhia "Harvey" po zbret për në qendër të bregut të Teksas. Stuhia prit...
Donald Trump e ka parë direkt, me sy të lirë, Eklipsin Diellor.
Edhe pse ishte thënë "mos e shikoni eklipsin pa mjete të duhura", presidenti Trump e ka parë direkt, me sy të lirë. Mediat kanë fotografuar dhe...
Eklipsi i Madh Amerikan ka nisur dhe po vazhdon…
Një hije gjigande e lëshuar nga Hëna kur ajo u vendos në diskun e Diellit sapo ka rënë në pbregun perëndimor të Afrikës Veriore. Gjatë një udhë...
Republikanët McCain, Romney, dhe Rubio përkrahin lëvizjen e majtë në Charlottesvile.
Siç tha Auric Goldfinger në rolin e James Bond se “Një herë ashtu ndodh, herën e dytë është koincidencë. Herën e tretë është vepërarmiku". Të m...
Faqja 28 prej 41« E para...1020...2627282930...40...E fundit »