Një në katër shtëpi në Florida Keys është ‘shkatërruar’ nga Irma. Presidenti Trump nesër në Florida.
Të evakuarit nga uragani Irma po kthehen në shtëpi, në skenën ku ka ndodhur shkretimi në Florida Keys. Ata ndodhen para një fakti tashmë të raport...
Pas katastrofës: Banorët e Florida-s kthehen në shtëpi me frikë për 10.000 që refuzuan të largohen. FOTO.
Vala masive 10 këmbë që mbuloi rrugët dhe ndërtesat dhe e ndau Florida Keys nga kontinenti, zbriti në Tampa. Uragani Irma ka degraduar deri në ...
Florida nis operacionin e madh të asistencës pas uraganit Irma.
Ekipet e ‘kërkimit dhe shpëtimit’ në Florida janë bërë gati që të zgjasin afatin  punës natë e ditë për të zbuluar sa është shtrirë dëmi i shkaktu...
Tre të vdekur deri tani nga Uragani Irma në Florida
Një zëvendës- sherife është mes tre personave që u vranë nga goditja e uraganit Irma në Florida Ndihmëssherifja Julia Bridges, 42 vjeç, vdiq ng...
I FUNDIT/ IRMA DEGRADON NË STUHI TË KATEGORISË 3
Irma ka degraduar në stuhi të kategorisë tre, njofton Qendra e Stuhive në Shtetet e Bashkuara Shpejtësia e erërave është ulur në 193 km/h (120m...
Presidenti Trump urdhëron rreth 1,000 trupa dhe dy luftanije në roje përballë Irma-s
Presidenti Donald Trump ka stacionuar rreth 1,000 marinsa në dy luftanije të Shteteve të Bashkuara në gatishmëri për stuhinë Irma në Florida. M...
Tufani Irma godet fort Amerikën. Stuhi masive zbarkojnë në Florida. VIDEO
Pjesë të qytetit të Miami ndodhen nën ujë, teksa tufani Irma i drejtohet Floridas, duke shkaktuar stuhi gjatë gjithë jugut të shtetit. Kategori...
Tufani Irma zbarkon në Florida
TALLAHASSEE, Florida —Nga Key  West  në Pensacola, 20,6 milionë bannorë të Floridës po ndjejnë pasojat e Tufanit Irma, teksa stuhia po godet shtet...
Nuk ka më kohë për evakuimin në Florida; kush mbeti të përballet me fatin.
(FOTO: Brezi i parë i stuhisë Irma sapo ka prekur  Miami) Një pjesë banorësh të shtetit të Florida, mes të cilëve edhe shqiptarë, nuk kanbë pranuar...
Stuhia ‘Irma’ do të shkretojë Floridën ose shtete fqinje në Shtetet e Bashkuara.
Tufani 'Irma' do të "shkretojë" ose Floridën, ose shtete fqinjë me Floridën, deklaroi kreu i agjencisë së emergjencave federale në Shtetet e Bashk...
Faqja 29 prej 43« E para...1020...2728293031...40...E fundit »