UPDATED/ Grekët pushtojnë rrugët e Athinës: “Jo emrit Maqedoni” në Shkup. “Syntagma në gjak!”, thërrasin ekstremistët.
Të paktën 140 mijë grekë kanë pushtuar rrugët e Athinës në protestën rreth debatit të gjatë në dekada mbi emrin e Maqedonisë. Shumë grekë kundë...
Pasi u tërhoq nga ‘shfuqizimi’ i Gjykatës Speciale, ambasada e SHBA i jep vizën kryeministrit Haradinaj
Ambasada amerikane në Prishtinë ia ka lëshuar vizën kryeministrit Ramush Haradinaj, vetëm pasi shefi i ekzekutivit u tërhoq nga shfuqizimi i Gjyka...
Një fermer kosovar ka rritur katër ujq, njërit, më të fortit i ka vënë emrin ‘Trump’
Një fermer kosovar e ka shprehur admirimin e tij ndaj Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, duke i vënë njërit nga ujqërit e ti të s...
Tsipras i Greqisë: Do ta vizitoj Tiranën ‘para Pashkëve”.
Kryeministri grek Aleksis Tsipras do ta zhvillojë vizitën e paralajmëruar në Shqipëri në ditët e para të prillit. Edhe pse data e saktë nuk ësh...
Në bisedimet dypalëshe Athinë- Tiranë nuk është folur për ndonjë “çështje Çame”/ Kotsiaz
Ministri i Jashtëm i Greqisë është paraqitur para parlamentit grek për të bërë transparente vizitat dhe bisedimet dypalëshe mes qeverisë së Greqis...
39 persona në ‘listën e zezë’ të Amerikës, një prej tyre në Ballkan tregtari më i madh i armëve.
SHBA kanë vendosur në listën e zezë 39 persona, përfshirë një biznesmen nga Serbia. Sllobodan Tesiq, i njohur si një nga tregtarët më të mëdhen...
Blic e Beogradit: Putin është gati të njohë Kosovën
Putin është gati të njohë Kosovën! Kështu shkruan gazeta “Blic” e Beogradit, që paralajmëron ftohjen e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Moskës. “R...
Tragjike në Tetovë, nëna me 4 fëmijë digjen nga zjarri që u pushton shtëpinë.
Është konfirmuar se nga zjarri që përfshiu shtëpinë në Tetovë kanë mbetur të vdekur nëna dhe katër fëmijë të saj. Kjo thuhet edhe nga dëshmitarë o...
Shkupi si në periudhën e bllokut socialist: Aeroprtit ‘Aleksandri i Madh”, i vë emrin “Miqësia” me Greqinë.
(Kryeministrat Zev dhe Tsipras gjatë bisedimeve në Davos)/ Deri tani Maqedoni e Greqi kishin 'armiqësi' mbi emrine  shtetit, emrin "Aleksandri ...
I dyshuari për vrasjen e Ivanoviq në Mitrovicë nuk do të arrestohet…
Edhe pse gishti i është drejtuar si ‘i dyshuar’ në vrasjen e liderit serb në Kosovë, Ivanoviq, policia i quan spekulime thëniet se ’pritet të arre...
Faqja 34 prej 45« E para...1020...3233343536...40...E fundit »