Ministri i Jashtëm i Turqisë e pranon veprimin “legal’ kundër diplomatëve pas grushtit të shtetit
Afati i fundit i caktuar për diplomatët e huaj që të thërriteshin në Ankara si pjesë e hetimit për grushtin e shtetit, përfundoi sot, e Enjte. Një...
Shpërthim në një spital në Turqi, tre të vdekur
  Shpërthimi ka goditur një spital në krahinën turke Mardin, ndërsa raportohet se rreth 50 persona janë plagosur. Shpërthimi ndodhi në një ...
Putin i ofron lidhje më të ngushta Presidentit turk, Erdogan
Rusia është e gatshme të restaurojë bashkëpunimin ekonomik dhe lidhjet e tjera me Turqinë, i tha Presidenti Putin homologut të tij Recep Tayyip Er...
Faqja 17 prej 17« E para...10...1314151617