Polonia në zi për kryetarin e Bashkisë në Gdansk, Pawel Adamowicz. Mijëra qytetarë në fundeal.
( Foto: Roje nderi qëndrojnë në heshtje para kutisë me hirin e  Adamowicz gjatë cereminisë në kishën e Shën Mërisë)/  Mijëra polakë kanë marrë ...
Pragë, një njeri i vë vetes flakën në Sheshin Vencesla si Jan Palach
-Një burrë i vuri flakën vetes në sheshin San Venceslao,ekzaktesisht siç bëri studenti çek për të protestuar kundër pushtimit sovjetik. Autori i g...
Filipi i Edimburgut, aksident dramatik me makinë. Në timon 97 vjeçar, si është katandisur
Në moshen 97 vjeç, Princi Philip i Edinburgut rrezikon jetën në makinë. Në timon te Range Rover-it te tij,akoma bashkëshort energjik i Mbretëre...
Stuhi në Elize: Emmanuel Macron, arrestohet Alexandre Benalla; akuza e rëndë e hetuesve
Alexandre Benalla, ish-bashkëpunëtor i presidentit francez Emmanuel Macron tashme i ndjekur penalisht për dhunën kundër demonstruesve në kufijte e...
Pawel Adamowicz, kryebashkiaku i Gdansk, Poloni, vdes pasi e rrahën barbarisht në skenën e bamirësisë.
(Mama, ai njeri ka një thikë!'- përshkruan dëshmitarët momentin para rrahjes fatale të kryetarit të Bashkisë në Gdansk)/ Kryetari i Bashkisë i ...
Ish militanti komunist Italian, Battisti, ekstradohet pas disa dekadave i fshehur në Bolivi.
Ish militanti komunist, Cesare Battisti, i shpallur në kërkim në Itali për katër vrasje në vitin 1970, arriti në Romë të hënën pasi një skuadër e ...
UPDATED/ Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle janë vrarë në shpërthimin e gazit në Paris.
Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle  janë vrarë pas shpërthimit të madh në një furë buke në kryeqytetin Francës, Paris, thonë zyrtarët e policisë...
Francë/ Mes atmosferës së ‘jelek-verdhëve’ terrorizmi trondit Parisin
  Mes atmosferës së protestave të dhunshme ‘të jelek- verdhëve’ në gjithë Francën, një shpërthim gazi i fortë ka tronditur Parisin mëngjes...
Deputeti i partisë gjermane të djathtë AfD, rrihet egërsisht në një sulm në Bremen, për ‘motive politike’, sipas policisë.
Politikani i partisë së djathtë esktreme, Frank Magnitz është rrahur dhe plagosur egërsisht gjatë një sulmi që policia e shikon si ‘të motivuar po...
Propozimi i partisë së djathtë në Belgjikë: “Dyer të mbyllura për 10 vjet”
Propozimi i partisë së ekstremit të djathtë vjen nga Vlaams Belang: "Dyert duhet të jenë të mbyllura për të paktën dhjetë vjet. Jo nga urrejtja pë...
Faqja 10 prej 61« E para...89101112...203040...E fundit »