Populistët konservatorë përgatiten të formojnë qeverinë në Estoni
Sean Gallup/Getty Images BREITBART LONDON HELSINKI (AP) - Populistët estonezë nënshkruan një marrëveshje koalicioni me dy parti të tjera pol...
Blic anti-drogë në Evropë: çmontohet grupi shqiptar
-Forcat policore të Belgjikës, Francës, Italisë dhe Holandës kanë kryer 61 urdhra arresti kundër një grupi kriminal shqiptar: janë edhe 8 italianë...
70 vjetori i NATO-s. Por a është Atlantizmi akoma aktual?
Nga: Roberto Fabbri / Njëzet vjet më parë, kur arriti një gjysmë shekulli, vete mbijetesa e NATO-s ishte objekt i dyshimeve eksplicite. Kujt...
Papa Francesku dekurajon murin e Trump, i krahason populistët me Hitlerin
Papa Françesku ka përdorur një gjuhë të ashpër për të dënuar populizmin të dielën, duke sugjeruar se ai do të fitojë ndjekës nëpërmjet frikës siç ...
Tre anëtarë të qeverisë Macron japin dorëheqjen duke cituar dëshirën për të kandiduar në zgjedhjet e ardhshme
  PARIS (AP) - Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se tre ministra të kabinetit kanë dhënë dorëheqjen, duke përfshirë Ministrin e Çës...
BE thotë: Evropa ‘strehimi ideal’ për emigrantët që ikin nga ‘varfëria dhe ndryshimet klimatike’
  Europa do të jetë një “strehë ideale pë azilkërkusit dhe emigrantësh”në botë ku “ndryshimet e klimës dhe varfëria globale”do të vijnë du...
Katër në dhjetë francezë thonë se Revolucioni është zgjidhja e problemeve të vendit
Një sondazh i sapo lëshuar ka pohuar se pothuajse katër ne çdo dhjetë francezë besojnë se një revolucion i plotë është mënyra më e mirë për zgjidh...
Conte nënshkruan Iniciativën e Rrugës së Mëndafshit të Kinës Komuniste.
  ROME (AP) - Italia nënshkroi një memorandum mirëkuptimi me Kinën të shtunën duke mbështetur iniciativën e "Rrugës së mëndafshit" të Peki...
Një fotografi që flet shumë, madje shumë, për Emmanuel Macron.
Emmanuel Macron ka mbaruar, fotografia që e shkatërron atë: ja ku ishte, ndërsa xhaketat e verdha shkatërronin Parisin Një fotografi që flet sh...
Arrestohet i dyshuari për vrasjen e 3 personave dhe plagosjen e 9 të tjerëve në Utrech të Holandës
Policia holandeze ka arrestuar një 37-vjeçar me origjinë nga Turqia si autor të dyshuar të vrasjes së tre personave më herët të hënën në një tramv...
Faqja 10 prej 65« E para...89101112...203040...E fundit »