Pothuaj 8 në 10 Grekë mbështesin Politikën e Kontrollit Kufitar të Qeverisë.
  CHRIS TOMLINSON, Breitbart Një total prej 76 për qind i publikut grek mbështesin politikën e ashpër të kontrollit kufitar të miratuar...
Erdogan për të diskutuar krizën e emigrantëve me BE, i kërkon Greqisë të ‘hapë portat’
 Ezgi Erkoyun, Reuters ISTANBUL (Reuters) - Presidenti turk Tajip Erdogan i kërkoi Greqisë të Dielën të "hapë portat" për refugjatët që përpiqe...
I fundit/ 366 të vdekur në Itali nga koronavirusi, 113 vetëm në 24 orët e fundit
Koronavirusi në Itali po avancon me ritme shumë të larta, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 113 viktima. Sipas raportimeve të fundit bë...
Kryetari i PD Italiane preket nga koronavirusi. “Kurajë të gjithëve…!’, shkruan. VIDEO
“Mjekët më kanë thënë se jam pozitiv me infeksionin e koronavirusit”. Kështu deklaron kryetari i Partisë Demokratike në Itali, Nicola Zingarett...
Francë/ Frika mbyll Muzeumin e Luvrit
PARIS (AP) — Përhapja e epidemisë  coronavirus ka mbyllur Muzeumin e Luvrit në Francë, ditën e shtune, me punëtorët e muzeut që ruajnë  trofetë e ...
Pasaportat blu të pas-Brexitit në Mbretërinë e Bashkuar të bëra në fabrikën polake
Pasaportat e reja blu të Britanisë së Madhe pas Brexitit do t'u jepen aplikantëve nga muaji tjetër, njoftoi dje Zyra e Brendshme. Ajo që nuk u ...
Tronditet Gjermania/ Dy sulme me armë, 8 të vdekur dhe 5 të plagosur
Dy sulme me armë kanë ndodhur në Gjermani në qytetin Hanau duke lënë të vdekur 8 persona dhe plagosur 5 të tjerë.  Mësohet se sulmi i parë i bë...
‘Perëndimi po fiton’, thotë ShBA; Franca dyshuese
Nga: Robin Emmott dhe John Irish/ 15, shkurt 2020 MYNIH (Reuters) - Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo mbrojti të Shtunën rolin global...
Konfirmohet vdekja e parë nga coronavirusi në Evropë.
Një turistë kinezë ka vdekur në Francë nga coronavirusi, vdekja e parë që është regjistruar nga ky virus, jashtë Azisë. Viktima është një 80 vj...
Çfarë vjen tjetër për Irlandën pas rezultatit të saj sizmik të zgjedhjeve?!
Nga: Ciara Nugent Zgjedhjet e 7 shkurtit në Irlandë kanë dhënë një rezultat tronditës, me partinë nacionaliste irlandeze Sinn Féin që fitoi më ...