Shifra të frikshme nga Itali/ 250 viktima vetëm në 24 orët e fundit
Italia sapo ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 1266, që do të t...
Italia vë drynin dhe hedh çelësin deri në vdekje të virusit COVID-19
ROME (Reuters) – E gjithë Italia vihet në dry, lëkundjet e tregut financiar dhe rebelimi i të burgosurve bënë të qartë ditën e Hënë se sa është sh...
Edhe presidenti i PE, Sassoli, në karantinën e anti COVID-19; vet izolohet
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, ka thënë se ai do të punojë nga shtëpia për dy javët e ardhshme pasi vizitoi Italinë në fundjavë...
Edhe Gjermania preket nga koronavirusi: Dy vdekjet e para!
Autoritetet Gjermani kanë raportuar ditën e sotme vdekjet e para për shkak të Koronavirusit. Bëhet fjalë për dy persona që kanë ndërruar jetë n...
Pothuaj 8 në 10 Grekë mbështesin Politikën e Kontrollit Kufitar të Qeverisë.
  CHRIS TOMLINSON, Breitbart Një total prej 76 për qind i publikut grek mbështesin politikën e ashpër të kontrollit kufitar të miratuar...
Erdogan për të diskutuar krizën e emigrantëve me BE, i kërkon Greqisë të ‘hapë portat’
 Ezgi Erkoyun, Reuters ISTANBUL (Reuters) - Presidenti turk Tajip Erdogan i kërkoi Greqisë të Dielën të "hapë portat" për refugjatët që përpiqe...
I fundit/ 366 të vdekur në Itali nga koronavirusi, 113 vetëm në 24 orët e fundit
Koronavirusi në Itali po avancon me ritme shumë të larta, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 113 viktima. Sipas raportimeve të fundit bë...
Kryetari i PD Italiane preket nga koronavirusi. “Kurajë të gjithëve…!’, shkruan. VIDEO
“Mjekët më kanë thënë se jam pozitiv me infeksionin e koronavirusit”. Kështu deklaron kryetari i Partisë Demokratike në Itali, Nicola Zingarett...
Francë/ Frika mbyll Muzeumin e Luvrit
PARIS (AP) — Përhapja e epidemisë  coronavirus ka mbyllur Muzeumin e Luvrit në Francë, ditën e shtune, me punëtorët e muzeut që ruajnë  trofetë e ...
Pasaportat blu të pas-Brexitit në Mbretërinë e Bashkuar të bëra në fabrikën polake
Pasaportat e reja blu të Britanisë së Madhe pas Brexitit do t'u jepen aplikantëve nga muaji tjetër, njoftoi dje Zyra e Brendshme. Ajo që nuk u ...