Çfarë pritet të ndodhë sot në Samitin e NATO-s
Sot dhe nesër (11 dhe 12 korrik), udhëheqësit e shteteve anëtare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) do të takohen në Vilnius ...
Rama ndan videon: Samiti i Vilnius i gjen aleatët e NATO-s më të fortë e më të vendosur
LITUANI– Më 11 dhe 12 korrik, udhëheqësit e shteteve anëtare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) do të takohen në Vilnius të L...
Veriu i Kosovës/ ‘Nëse palët nuk pranojnë planin e BE-së mund të ketë një krizë edhe më të madhe’: Escobar
Emisari i Shteteve të Bashkuara në bisedimet Kosovë-Serbi Gabriel Escobar në një intervistë për Televizionin e Kroacisë (HRT) ka thënë se Josep Bo...
Kryeministri holandez, Mark Rutte, jep dorëheqjen pas rënies së qeverisë së koalicionit
Kryeministri holandez Mark Rutte ka dhënë dorëheqjen pas rënies dramatike të qeverisë së koalicionit të tij. Ndërkaq kujtojmë se udhëheqësit e ...
Bie qeveria në Holandë, shkak emigracioni
Qeveria holandeze është rrëzuar për shkak të mosmarrëveshjeve midis partive të koalicionit mbi politikat e azilit, sipas raporteve të mediave. ...
Turi dy ditor ballkanik/ Rama mbërrin në Shkup, takohet me kryeministrin Dimitar Kovaçevski
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Shkup në kuadër të turit që do të mbajë në Ballkanin Perëndimor. Kreu i qeverisë është pritur nga kryeminist...
Kina i anulon vizitën Borrellit, datat e caktuara ‘nuk ishin më të mundshme’.
Kina i ka anuluar vizitën shefit të politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell për arsye që mbeten të paqarta. Ishte planifikuar se...
Deputetja britanike ngre alarmin: Në kishat ortodokse në veri të Kosovës po kontrabandohen armë nga serbët me ambulanca!
“Kosova është në situatë kritike dhe Mbretëria e Bashkuar ka një përgjegjësi atje”. Kështu u shpreh deputetja britanike Alicia Kearns e cila ka ng...
Rutte dhe Bettel në Kosovë, kërkojnë zbutjen e tensioneve në veriun e vendit
Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, dhe ai i Lukesemburgut, Xavier Bettel, po zhvillojnë një vizitë zyrtare në Kosovë, ku po takohen me zyrta...
Rama: ‘Ballkani i Hapur e kreu misionin, përpara kemi Procesin e Berlinit!”.
Kryeministri Edi Rama foli nga Ulqini në një intervistë për Euronews Albania, aty ku ishte për të ndjekur koncertin e tenorit me famë botërore, Ra...