Rumani: Kryeministrin Sorin Grindeanu e rrëzon Partia e tij me mocion mosbesimi në Parlament.
Kryeministri rumun, Sorin Grindeanu është rrëzuar nga pushteti nga vet partia e tij “PSD”, përmes një mocioni mosbesimi në Parlament. Socialdem...
Bruksel: Një burrë me brez eksplozivi qëllohet me armë në stacionin e trenit. VIDEO
Një burrë ka shkaktuar një shpërthim jo të fuqishëm në Staciuonin Qëndror të trenit në Bruksel- sipas zëdhënësit të Policisë Federale- transmeton ...
Zjarri në Portugali: Një avion zjarrfikës kanadez bie teksa po luftonte me flakët. VIDEO
(FOTO: Flakët e zjarrit kanë marrë jetën e 64 personave që të Shtunën)/ Një avion zjarrfikësi mbushur me ujë për shuarjen e flakëve në zjarrin ...
Protestuesit e ‘Grenfell’ në Londër rrahin vullnetarin e strehimit të viktimave, e ngatërrojnë më nëpunësin e Këshillit.
Një burrë që kaloi të paktën një javë duke punuar si vullnetar duke ndihmuar të pastrehët dhe viktimat e Kullës ‘Grenfel’ në Londër, u rrah nga pr...
Prapë në Londër: Një furgon vrasës hyn në turmë, një i vdekur.VIDEO
Një burrë ka vdekur dhe tetë vetë janë plagosur pasi një furgon goditi një turmë këmbësorësh pranë një xhamie në veri të Londrës- raporton BBC. Ng...
Zjarri në Londër: Sadiq Khan thotë se tragjedia u shkaktua nga neglizhenca. VIDEO në vite.
Zjarri ne Kullën 'Grenfell'  ishte një 'aksident i parandalueshëm' i shkaktuar nga 'vite neglizhence' nga këshilli lokal dhe qeveritë e sukskeshsm...
61 viktimat e zjarrit: Portugalia tre ditë në zi kombëtare. VIDEO- FOTO
Portugalia ka shpallur tre ditë zi kombëtare për 61 viktimate zjarrit që ra sot në vend, i ciuli konsiderohet më fatkeqi deri më sot në vend. k...
Zjarri në Londër: Rriten protestat teksa zemërimi mbi zjarrin shtohet. VIDEO
  Protesta të mëdha po mbahen në Londër kur banorët po kërkojnë mbështetje kundër efekteve që shkaktoi zjarri në Kullën 'Grenfell'. Mes...
Londër: Mbretëresha dhe Princi William vizitojnë Kullën ‘Grenfell’. VIDEO
Mbretëresha dhe Princi William vizituan Kullërn ‘Grenfell’ ku zjarri shkaktoi 30 viktima të indetifikuara numër që mund të shkojë në 76- sipas par...
Zjarri i Londrës: Viktimat e Kullës ‘mund të mos identifikohen kurrë’
Policia ka paralajmëruar se mund të mos jenë të aftë që të identifikojnë kurrë të gjithë njerëzit që vdiqën në zjarrin që përfshiu bllokun e palla...
Faqja 20 prej 44« E para...10...1819202122...3040...E fundit »