Numri i të vdekurve në urën e Genovës arrin 43; kërkimet do të vazhdojnë pa ndonjë shpresë
AFP / Piero CRUCIATTI Numri i viktimave të urës së Genovës arriti në 43 ditën e  Diele ndërsa ekipet e shpëtimit konfirmojnë se kanë gjetur fam...
Bomba kundër selisë së Legës në Treviso: Anarksitët marrin përgjegjësinë.
Donin te bënin masakër, anarkistët që atë pasdite kane marre përsipër venien e  dy bombave që ishin vendosur jashtë një dege të Legës në Treviso....
Italia varros viktimat e urës, kur zemërimi rritet dhe trupa të tjerë zbulohen në makina.
AFP / Piero CRUCIATTI Të zbukuruar me lule dhe fotografi, arkivolet- mes të cilëve një i bardhë i vogël për viktimën më të ri- tetë vjeç,- shtr...
Rënia e urës në Itali: Genova në funeralin shtetëror, disa familje sfidojnë qeverinë në ceremoni.
Presidenti Italian, Sergio Mattarella po bëhet gati të kryesojë funeralin shtetëror për 18 viktima të urës që ra ditën e  Marte në Genova. Zoti...
Milano, vjedhje në shtëpinë e prindërve të Salvinit
Hajdutët në shtëpinë e prindërve të Matteo Salvinit. Goditja në apartament ndërsa çifti ishte jashtë qytetit Nga Franco Grilli   Haj...
Ura Morandi, pas masakrës së Genova-s, frustrimi i Evropës: Turpi i komisionerit gjerman
Arrinfrustrimi i Bruxelit mbi rrëzimin e urës Morandi në Genova dhe vdekjen e mbi 38 personave. Pak orë pas fatkeqësisë, nga qeveria italiane ishi...
Ura Morandi/ Ekipet e shpëtimit kërkojnë për të mbijetuar, ndërsa zija dhe zemërimi kanë pushtuar Italinë.
AFP / MARCO BERTORELLO Ura Morandi në Gjenova, Itali, u shemb pa asnjë paralajmërim ditën e  Martë, duke i kthyer në copa- copa shuma makina, k...
Italia shpall gjendjen e jashtëzakonshme pas rënies së urës.
Kryeministri Italian, Giuseppe Conte shpalli të Mërkurën gjendjen e jashtëzakonshme që mbulon rajonin rreth Genova, pas rënies së urës që vrau 39 ...
Shembja e urës Morandi: Eshtë një masakër!
  14 gusht 2018/ Janë të paktën 35 te vdekur pas shembjes së urës Morandi në Genova. Sipas ‘Secolo XIX’, dëshmitarë te ndryshëm megjith...
Profecia e hidhur/ Ura Morandi, dy vjet para rënies- alarmi i prof. Brencich
 "Mbikalimi ka pasur probleme që në fillim", pat thënë profesori.  14 gusht 2018/ Ura  Morandi ne Genoa dhe problemet e saj janë nën vëzhgim...
Faqja 3 prej 4612345...102030...E fundit »