Sarah Sanders në Breitbart, ekskluzive: Trump kërkon një sistem emigrimi bazuar mbi merita
  Te marten ne “Outnumbered Overtime With Harris Faulkner”ne Fox Channel Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, komento...
Farage dhe Trump diskutuan mbështetjen e SHBA ndaj ‘Jo Marreveshje’ Brexiti në CPAC
  Nigel Farage dhe Donald Trump diskutuan mbi dhënien e mbështetjes të SHBA-së për një "Jo marrveshje" të pastër Brexiti në konferencën e ...
Bolton: Trump i hapur për takimin e tretë me Kim
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i hapur për samitin e tretë me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, por duhet të kalojë pak kohë...
Trump ndjehet ‘shumë keq’ për burgosjen e Paul Manafort.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se ndjehet “shumë keq” për ish shefin e fushatës së tij elektorale, Paul Manafort, një d...
Arrin dënimi (përjetë) i Manafort. Shefi i lobingut të Rusiagate me tentakula edhe në Shqipëri.
Ish kreu i fushatës elektorale të Presidentit Donald Trump është quajtur fajtor nga një juri  në tetë akuza të padisë Nga: Valeria Robecco N...
Zumwalt: Marrëdhënia ‘e veçantë’ Trump / Kim
AP Photo/ Evan Vucci Para takimit me Kim Jong Un të Koresë së Veriut, 35 vjeçar, Presidenti Donald Trump ndjeu se ai gëzonte "një marrëdhënie s...
Hetimi i Demokratëve ‘një ekspeditë gjuetie e trashë’, tha Trump
AFP / Mandel NGAN Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump iu drejtua me një fjalim Asosacionit Kombëtar të Prokurorëve në Shtëpinë e B...
Donald Trump: Nadler i Komitetit të Drejtësisë në Kongres kërkon prova mbi pengimin e drejtësisë dhe abuzimin.
Ktë të dielë në programin " This Week" të televizionit ABC, kryetari i Komitetit të Drejtësisë në Kongres, Rep. Jerry Nadler (D-NY) tha se komitet...
Ndërpritet samiti Trump-Kim pasi Koreja e Veriut kërkoi heqjen e sanksioneve.
Samiti mes presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un përfunduan pa marrëveshje pasi Shtetet ...
Donald Trump shkurton Samitin me Kim Jong-Un: ‘Ndonjëherë duhet të ecësh’
  Presidenti Donald Trump shpjegoi të enjten se pse ai shkurtoi një samit negociues me Kim Jong-Un në Vietnam. "Ndonjëherë duhet të ecë...
Faqja 30 prej 81« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »