Trump mbron statujat “e bukura” të Luftës Civile.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka denoncuar zhvendosjen e statujave “të bukura të Konfederatës. Presidenti e bëri deklaratën e ...
Sheriff Joe Arpaio thotë se do të pranojë faljen nga presidenti Donald Trump
  Tani kur sherifi i Maricopa, Joe Arpaio është dënuar për një mospërfillje kriminale, thotë se mund të pranojë një falje nga presidenti D...
Trump: “Ne jemi Amerikanë, së pari…”. Kundër dhunës dhe urrejtjes si në Charlottesville
  President Donald Trump i përgjigjet dhunës në  Charlottesville, Virginia pasi majtistët e  Antifa sulmuan nacionalistët e bardhë. Dje shpërt...
Trump kërcënon Korenë e Veriut me bela “shumë, shumë të mëdha”, në qoftë se…
  ( FOTO: Presidenti i rrethuar nga  Secretari i Shtetit Rex Tillerson (Majtas) dhe Ambasadore e SHBA në OKB,  Nikki Haley në resortin e t...
PARA 5 MINUTASH/Trump: Shtetet e Bashkuara ‘kopsitur dhe ngarkuar’ me luftën e Koresë së Veriut.
Presidenti Donald Trump thotë se ushtria e Shteteve të bashkuara është ‘e kopsitur dhe e ngarkuar’ me luftën e Koresë së Veriut, duke  lënë retori...
Shtetet e Bashkuara, akoma besim te diplomacia për zgjidhjen e krizës në Korenë e Veriut
Sekretari i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara, James Mattis ka thënë se Amerika akoma shpreson të zgjidhë krizën me Korenë e Veriut duke përdorur ...
Donald Trump- Koresë së Veriut: Po bëtë gjë, do t’u zërë halli “si pak kombe” në histori.
President Donald Trump, që nga fushat e golfit në New Jersey ku ndodhet me pushime,  ka paralajmëruar Korenë e Veriut se do të jetë "jetë shumë sh...
Tillerson paralajmëron ‘mosbesim serioz’ mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë.
(FOTO: Tillerson ka folur me  Lavrov gjatë samitit rajonal në Filipine)/. Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara paralajmëroi ministrin e ...
Donald Trump shkon 17 ditë për pushime, duke turbulluar shumëkënd.
Me siguri, të gjithë ata që u turbulluan kur morën vesh se zoti Trump nisi pushime 17 ditore, kanë menduar se në këto 'kohë të vështira' për Trump...
Trump: Marrëdhëniet SHBA- Rusi janë në një ‘nivel të rrezikshëm’.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara tha se raportet e vendit të tij me Rusinë janë në një ‘nivel të rrezikshëm’ mes armiqësisë së Kongresit mbi san...
Faqja 30 prej 46« E para...1020...2829303132...40...E fundit »