Deputeti Edi Paloka qëlloi me bojë në fytyrë kryeministrin Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare.

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e sotme deputetin demokrat pas këtij veprimi.

Kur Paloka nuk pranoi të largohet nga salla, Ruçi vendosi që të ndërpresë seancën.

Paloka është deputet dhe nënkryetar i PD, i shpallur kohët e fundit si bashkëpunëtor i një krimi në pastrim parash në Lezhë. Dosja e hetimit raportohet se ndodhet në duar të Prokurorisë.

Veritas.com.al/