I dërguari i posaqëm i SHBA’së për dialogun me Serbinë, Richard Grenell ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti e kishte gënjyer duke i thënë se taksa do të hiqet 100 për qind, raporton Periskopi.

 Grenell sonte në Pressing ka folur për dëmet që taksa i shkakton.
 ‘’Shba pajtohet se taksa është duke e dëmtuar ekonominë e Kosovës. Kjo i prek të rinjtë dhe ekonominë. Shba nuk është e interesuar të mbështesë politikant që dëmtojnë tregun e punë dhe ekonominë. Administrata e Trumpit po synon të ndihmojë procedin e dialogut. E kemi oarë që shumë biznese nga jasjthë hezitojnë të vijnë për investime në Kosovë.
 ‘Kurti më tha në sy se do ta heqë taksën.  100 për qind’’/PERISKOPI/
Veritas.com.al