Kryeministri Edi Rama ka deklaruar disa herë se zgjedhjet lokale do të mbahen në 30 qershor dhe se do apo nuk do dikush, kjo datë nuk mund të lëvizet; qoftë edhe pavarësisht vendimit te presidentit Meta për anulimin e kësaj date.

Mëngjesin e sotëm, ai ka përshëndetur ndjekësit e tij në Instagram, me një filxhan kafeje që brenda ka të shkruar numrin 30. Kujtojmë se shpesh përmes filxhanit ai ironizon kryetaren e LSI-së.

Veritas.com.al/