Mustafaj: Ndarja e Kosovës ngushton vetëm Kosovën. Pa ta provojnë Rama dhe Thaçi që e thonë!
Intervistë për gazetën ‘Express’ Gjithmonë më është shprehur jozyrtarisht ideja e ndarjes dhe shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë.  K...
LEZHA PO E PËSON MË KEQ POST- DIMRIN SIBERIAN
(FOTO: Ura e shembur mbi shtratin e vjeter te lumit Drin)/ Lezha dhe zona përreth po përjetojnë ‘vuajtjen’ pas ditëve të të ftohtit siberian, q...
Migelin e vogël e nxorën nga ‘skema e ndihmës’, sepse guxon të ëndërrojë që të bëhet doktor
Ëndrrën e Migelit e morën si shenjë të njeriut të pasur; “përderisa ky paska mundësi të ëndërrojë e të paguajë shkollë, pse t’i japim ndihmë ekono...
Zoti Junker erdhi në Ballkan, pa, foli, iku dhe hëngri fjalët që lëshoi.
Nga: Toby Vogel, BIRN Vizitat e presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker këtë javë, duhej të theksonin strategjinë e re të Brukselit...
Agur Vrenozi që u plagos në përleshjen për grabitjen në Fier, ndërroi jetë në spital
Ka ndërruar jetë në spitalin e traumës në Tiranës njëri nga dy të plagosurit gjatë përleshjes me grabitësit  në grabitjen e një biznesi dje në Fie...
BE betohet se do t’i përgjigjet ‘vendosmërisht’ zotit Trump mbi çelikun
Zyrtarë nga Bashkimi Europian (BE) kanë thënë se do t’i përgjigjen “me vendosmëri” presidentit Donald Trump nëse bën presion më tej me planin e ti...
Timoni vetëm, por delet kush i ruan?…
Frrok Çupi/ Folku i viteve të para me makina në rrugët e atdheut që i lanë ushtritë e huaja austro- hungareze dhe italiane, e sillte imazhin e maki...
Mosher: Kina kthehet pas te rrënjët e Nacionalizmit Narcizist
Shteti i Kinës po pozicionohet në nacionalizmin me “baza etnike” dhe “baza raciste”, shkruan autori i librit bestseller dhe ekspert i Azisë, Steve...
Moti i egër bllokon Irlandën, teksa po godet gjithë Europën; 55 viktima deri tani.
Moti i egër vazhdon të sjellë kaos në pjesën më të madhe në Europë, ku të paktën 55 persona kanë vdekur mes temperaturave nën zero. . Shumica e...
Ylli Xhaferi, ‘Yll’ i instalacionit që e nisi vizatimin fëmijë në Luftën e vitit ’99.
Artisti Yll Xhaferi, i rritur në një shoqëri në tranzicion, duke përjetuar personalisht luftën e fundit në Kosovë, ka gjetur strehë në botën e tij...
Faqja 10 prej 436« E para...89101112...203040...E fundit »