Radhë në aksin Boboshticë-Dardhë/ Turistët bllokojnë rrugën, mbi 100 automjete në pritje
Një radhë e gjatë automjetesh regjistrohet aktualisht në aksin Boboshticë-Dardhë. Siç mund ta shihni edhe nga pamjet e siguruara prej Top Cha...
Pse Gurakuqi e quajti Nishanin ‘një pompist’? Bamir Topi: ‘E gjeta Bujar Nishanin me kominoshe duke punuar pompist tek Plepat në Durrës!’
Ja pse Romeo Gurakuqi e quajti Bujar Nishanin pompist, rrëfimi i Bamir Topit ku u bazua, kur Topi shkoi ta takonte Nishani po mbushte autobusin Gja...
Farage: Fushata ime e radhës do të jetë për t’i dhënë fund varësisë së Britanisë nga Kina
  KURT ZINDULKA   Udhëheqësi i Brexit Nigel Farage tha se pasi përfundoi "veprën e tij të jetës" për të siguruar pavarësinë e M...
Në Lezhë kapet Tony Montana, mbante peng një vajzë
Policia e Lezhës ka vënë në pranga, Filip Shtjefnin i cili ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë e ka dënuar me 2 vit...
Të paktën 140 Republikanë të Dhomës pritet të kundërshtojnë votën e kolegjit elektoral
HANNAH BLEAU Të paktën 140 ligjvënës të GOP në Kongresin e 117-të që do të bëhet së shpejti do të kundërshtojnë votimin e kolegjit elektoral në...
Fituesit e Mëdhenj të vitit 2020: Miliarderët, Lordët e Silicon Valley, dhe Kina Komuniste
REBECCA MANSOUR   Pandemia e koronavirusit mori gati dy milion jetë në të gjithë botën dhe shkaktoi shkatërrim të paparë ekonomik këtë ...
Zbardhet dëshmia e Përparim Ademit, njeriu që dyshohet se vrau dy motrat në Tiranë.
Pasi vrau dy motrat, Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani në ditën e fundit të vitit 2020, 59-vjeçari Përparim Ademi, është deklaruar i penduar para...
Vdes Dhimitër Orgocka 84 vjeç, aktori dhe regjisori i njohur.
Sot ka vdekur aktori dhe regjisori i njohur Dhimitër Orkocka. Mësohet se Orkocka ka ndërruar jetë për shkak të hemoragjisë cerebrale. Orkocka m...
Meta firmos shkarkimin e Ramës, dekreton Olta Xhaçkën dhe Niko Peleshin në postet e reja
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Olta Xhaçkën dhe Niko Peleshin në detyrat e reja në ministri përkatësisht tek ministria e Jashtme dhe e Mbro...
Shantazhi i presidentit Nishani me dosjet e Sigurimit të Shtetit/ Gurakuqi: ‘Nuk jam as Satelit, as Vigjilent; Nishani në gjyq’.
Koment nga TCH/ Ditë më parë, ish-deputeti i PD-së, Romeo Gurakuqi akuzoi drejtpërsëdrejti Bujar Nishanin se e kishte përjashtuar si kandidat p...
Faqja 10 prej 994« E para...89101112...203040...E fundit »