Ilirjana Olldashi liroi Malltezin, SPAK rekurs vendimit të Apelit në Gjykatën e Lartë.
Prokuroria e Posaçme nuk është dakort me ndryshimin e masës së sigurisë nga ‘arrest me burg’ në ‘arrest shtëpie’, ndaj Jamarbër Malltezit. SPAK...
Zjarrvënia në Kuvend, PS kërkon masë ndëshkimore për 5 deputetë të Foltores
Partia Socialiste ka kërkuar masë ndëshkimore për pesë deputetë që shkaktuan kaos dhe tensione në seancën e së hënës në Kuvend. Bëhet fjalë për Fl...
Me kërkesë të autoriteteve italiane, sekuestrohen pronat e biznesmenit Gëzim Sallaku
Me kërkesë autoriteteve Italiane, Prokuroria Durrës sekuestron pronat e biznesmenit Gëzim Sallaku, nën akuzë për veprën penale “Pastrimi i produkt...
Moti i keq përfshin Malësinë e Madhe, dëme në disa banesa dhe biznese
Moti i keq ka shkaktuar disa dëme në Malësinë e Madhe. Reshjet e dendura të shiut dhe dalja nga shtrati i përrenjve kanë shkaktuar dëme materiale ...
SPAK zbardh akuzat për grupin kriminal: “Sigurimi i kushteve për vrasje” dhe “trafik droge”!.
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar në datën 28.04.2023 procedimin penal nr.78 të vitit 2023, për vep...
Gjykata Speciale/ Mbetet në fuqi masa e sigurisë për Berishën, kthehet në shtëpi dhëndri i tij, Jamarbër Malltezi
Apeli i GJKKO-së ka vendosur këtë të martë mos ndryshimin e masave të sigurisë për ish kryeministrin Sali Berisha, i cili do të duhet të paraqitet...
Beqaj del nga GJKKO: ‘Do të flas herë tjetër!’
Ka përfunduar seanca për vlerësimin e masës së sigurisë ndaj ish ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj. Për gazetarët jashtë GJKKO-së Beqaj nuk ...
Gjykata e Apelit vendos sot për Berishën. Seanca ndërpritet për disa minuta pushim, tërhiqet prokurori Arben Kraja
Sapo është ndërprerë për disa minuta seanca e ish-kryeministrit Sali Berisha, ndonëse ky i fundit nuk është paraqitur, por është përfaqësuar nga d...
Ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, paraqitet në gjykatë. Akuzohet për shpërdorim detyre
Ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka mbërritur në Gjykatën e Posaçme mesditën e së hënës. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se në ...
Dy shtetet e Aleks Nikës: Një e vrau, një e qau!
Nga Martin Leka Ditën që u publikua vendimi i Gjykatës së Strasburgut, Mark Nika thotë: “Pa Strasburgun, çështja e nipit tim do të ishte varros...