Luan Rama i LSI: Kishim dy opsione, të shkarkonim kryeministrin apo ministrin?! Shkarkuam ministrin.
(FOTO: Luan Rama, nënkryetar i LSI)/ -“Ylli Manjani ka të drejtë në ato që tha. LSI është e vendosur që të bashkëpunojë. Kishim dy opsione, atë...
Deklaratat e Ministrit të Drejtësisë, Manjani sot pas shkarkimit të tij. VIDEO
(FOTO: Ylli Manjani)/ Menjëherë pas shkarkimit nga detyra e Ministrit të Drejtësisë, zoti Ylli Manjani ka dalë në një konferencë për mediat, ku...
Gjashtë persona vriten në një xhami në Kanada; “akt terrorist”- tha kryeministri.
Gjashtë persona janë vrarë dhe tetë janë plagosur kur një njeri i armatosur hapi zjarr në xhaminë e qytetit Quebec të Kanadasë gjatë natës së falj...
Sekretarja e Goebbels- shef i Propagandës Naziste, vdes në moshën 106 vjeç.
(FOTO: Brunhilde Pomsel)/ Brunhilde Pomsel, -i sh sekretare e shefit të propagandës në Gjermaninë Naziste,  javën e kaluar në moshën 106 vjeç. ...
Në Maqedoni ka tension të heshtur rreth formimit të qeverisë.
 (FOTO: Gruevski dhe Ahmeti)/ “Konservatorët e OBRM-PDUKM dështuan për të krijuar qeverinë e re, duke i hapur rrugë zgjedhjeve të parakohshme n...
LAJM I FUNDIT: Shkarkohet Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.
(FOTO: Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani)/ Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është shkarkuar nga detyra. Shkarkimi i tij ka ardhur pas këmbë...
GJYKATËSI LËSHON NJË URDHËR TË PËRKOHSHËM MBI QËNDRIMIN EMERGJENT TË EMOGRANTËVE TË NDALUAR
  Urdhri për ndalimin e emigrantëve i Presidentit Trump, në shtatë vende myslimane, ka hasur në një ndalim të përkohshëm të Shtunën në mbr...
Berisha thotë se “Edi Rama rrezikon 5 vite burg” nga gjykata e NewYork-ut.
(FOTO: Edi Rama gjatë një vizite në New York- Arkiv)/ Ish-kryeministri Berisha ka deklaruar se gjykata e Neë York do të dënojë së shpejti me 5 ...
Hollande i Francës, presidenti më jo- popullor në Europë, u zgjodh t’i tregojë vendin Donald Trump.
(FOTO: Gjatë takimit në Lisbonë)/ Presidenti Frances, Francois Holande, u zgjodh mes liderëve të majtë evropian të mbledhur në Lisbonë, që t’i ...
Ilir Meta mbledh taborët e kritikëve për në kasollen “Institucionale”.
Nga: L. Skiro/ Në një takim që mbajti dje në Tiranë me strukturat politike të LSI, kryetari Ilir Meta u përqendrua në dy pika kryesore: Konflik...
Faqja 414 prej 551« E para...102030...412413414415416...420430440...E fundit »