Spiunohet nga gazetari, Kryeministri Rama kthehet nga Kina me ‘Business Class”
Gjatë kthimit dje nga vizita zyrtare në Kinë, Kryeministri Rama është fotografuar në avion nga gazetari Artan Hoxha duke udhëtuar me ‘Business Class’....
Përplasen dy makina në Thumanë, shkrumbohet automjeti me targa malazeze
Një automjet me targa malazeze është përplasur me një makinë shqiptare rreth orës 10:30 të së shtunës në autostradën Fushë Krujë-Milot, në vendin e qu...
Sherr me grushta mes deputetëve Asllan Dogjani dhe Piro Lutaj
Një incident i rëndë është shënuar paraditen e sotme në Komisionin Parlamentar për Sigurinë Kombëtare. Në mbledhjen e zhvilluar me dyer të mbyllura ja...
Itali, vritet Valentin Frroku, mjeshtri i arratisjeve nga burgu.
Një shqiptar është vrarë në Itali gjatë tentativës për të grabitur një banesë në një provincë të Milanos. Viktima është Valentin Frrokaj 37 vjeç, i ci...
70 vite burg për drogën e avionit të Divjakës 
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë verdiktin e saj sot për 6 trafikantët e drogës së Divjakës, bashkëpunëtorët e pilotit italian Xhorxhio Riformato. ...
Konflikt Rusi – Turqi. ISIS mund të bëhet shkak për konflikt botëror
Pas incidentit të ndodhur në kufirin me Sirinë, ku Turqia rrëzoi një avion rus, tensioni është rritur në maksimum. Rusia është shprehur se ky është nj...
Turqia rrëzon një aeroplan luftarak në kufirin me Sirinë
Luftetaret e aviacionit te Turqise njoftuan se kane rrezuar nje avion luftarak prodhim Rus, afer kufirit me Sirine. Sulmi mbi avionin ndodhi pas disa ...
Shtatzënë, shet dhe përdor drogë, gjykata lë në qeli 31-vjeçaren.
E ndaluar nga policia disa ditë më parë, si pjesë e një grupi prej 24 personazh, që shpërndante drogë në kryeqytet, 31-vjeçarja Sonila Dinoshi do...
Përmbytet autostrada Tiranë-Durrës
Moti i keq me shira të rrëmbyeshëm është bërë shkak që paraditen e së dielës, autostrada Tiranë-Durrës të përmbytet në një pjesë të mirë të saj. ...
Faqja 492 prej 494« E para...102030...490491492493494