Kanabisi guxon më shumë kur qeveria betohet më shumë
Nga Laert Skiro/ Ka disa ditë që qeveria, sa në Kuvend, aq edhe përmes deklaratave të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, është b...
Një fund i dhimbshëm i çiftit Santo; ndërron jetë edhe bashkëshortja e Tanit
Gruaja e Artan Santos, bankierit të shquar, poet dhe artist,  mësohet se është ndarë nga jeta në Itali, ku kishte disa kohë që kishte shkuar për t...
Dy viktima nga aksidenti automobilistik në Blinisht, Lezhë
  Fillimisht u njoftua vetëm për një viktimë nga aksidenti automobilisti në kthesën e fshatit Blinist në Lezhë. Por në këto momente njofto...
Kuvendi, me vetëm 63 vota, miraton ligjin për importin e plehrave
  Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot një nga ligjet më të diskutuara prej dy dekadash, ligjin për importimin e mbetjeve të riciklueshme ...
Direktiva e re: Koha për të ardhur në punë të llogaritet si orë pune!
Gjykata Europiane dhe Komisioni Europian kanë argumentuar se koha që punonjësit shpenzojnë për të ardhur dhe për t’u larguar nga puna, duhet të ko...
Konflikti në Siri:OKB, gati të shpërndajë sërish ndihmat humanitare
Organizata e Kombeve të Bashkuara ka vendosur të vazhdojë operacionin për shpërndarjen e ndihmave humanitare në Siri. Sulmi i së hënës mbi kamionë...
… Shpëtohet një kotele dhe ikën një biznesmen
  Nga Artan Gaçi, deputet i Partisë Socialiste Duhet te heqim dore nga smira kolektive: Në Mal të Zi, partitë shqiptare bashkohen në nj...
VIDEO/ Letër për Obamën: Aleksi, djali Amerikan 6 vjeç, i ofron shtëpi refugjatit Sirian
Një gjashtë vjeçar amerikan, përmes një letre drejtuar presidentit Barack Obama, i ofron hapësirë në shtëpoinë e tij refugjatit Sirian. Alex, n...
VIDEO/ Shqipëria- vendi i plehrave të botës/ Dokumetar
Shqiperia eshte kthyer ne nje vend te grumbullimit të plehrave nga Bota. Kjo iu ka rene ne sy reportereve te huaj qe kane krijuar dokumentare filmike me personazhe dhe fakte nga fushat e plehrave ...
Nata e protestës dhe gjendjes së jashtëzakonshme në Charlotte/ VIDEO
Guvernatori i North Carolina ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin Charlotte, ndërsa ankthi rreth vrasjes së një personi nga polici ze...
Faqja 576 prej 609« E para...102030...574575576577578...590600...E fundit »