Në Siri vriten 53 civilë, mes tyre 16 fëmijë
(FOTO: Gjakderdhja në Siri ka një pamje të dhimbshme dhe një Çmim të lartë) Të paktën 53 civilë, mes tyre janë 16 fëmijë, janë vrarë sot gjatë ...
9 KËSHILLA BEFASUESE PËR TË MBETUR TË RINJ!
Nga Auriane Hamon/ Për të ruajtur një fytyrë të re dhe një siluetë atletike, ilaç nuk është vetëm kirurgjia estetike dhe kremrat anti-age. Ekzi...
Edhe një kryeministër ballkanik, Vuçiç, kërcënon Brukselin
(FOTO: Vuçiç, kryeministër i Serbisë) Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçië ka kërcuar se do të braktisë konferencën ndërqeveritare që do të...
Dita e parë e Trump si President i Amerikës. Çmon lart sakrificat e Forcave të Armatosura.
(FOTO: Donald Trump mes ushtarakëve të Army- Navy)/ President i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump po shërben si Komandant i Përgji...
Ekipi i presidentit Trump: Sekretari i Shtetit do të shpallet në “ditët e ardhshme”.
  Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka emëruar 63 për qind të kabinetit, sipas Sean Spicer, shef i Strategjive dhe Komunikimit të Komite...
NDRYSHONI STILIN E JETËS/ 6 KËSHILLA PËR TA MARRË VETË NË DORË JETËN TUAJ
    Nga Claire Schneider/ Falë disa metodave të thjeshta dhe të dobishme, është e mundur ta njohim më mirë veten dhe sidomos të...
Galeria Kombëtare e Portreteve “The Smithsonian” do të ekspozojë portretin e Presidentit Trump para inaugurimit.
(PORTRET: Donald Trump në vitin 1989. Portreti do të vendoset në Galerinë "The Smithsonian") Galeria e Portreteve “The Smithsonian”  në Washing...
Ish-kryeministri Berisha paraqitet në komisionin hetimor, por nuk betohet “para një shkelësi ligji”/ VIDEO
(FOTO: Zoti Berisha në fillim të seancës në komision)/ Sot, në mbledhjen e zakonshme të komisionit hetimor për çështjen e CEZ është paraqitur z...
Zgjedhjet në Maqedoni i fitoi Gruevski. Shqiptarët humbën 11 deputetë, por kanë në dorë fatin e Qeverisë
  Shqiptarët e Maqedonisë kanë çelësin e Qeverisë së re të Shkupit. Pavarësisht se rezultatet e tyre krijuan pakënaqësi, pasi një pjesë e ...
Chelsea Clinton kapet në vjedhje të fondeve të Bamirësisë
  (FOTO: Chelsea dhe Hillary Clinton) Nuk është ndonjë sekret që të thuash se bashkë me Hillary dhe Bill Clinton, edhe vajza e tyre ësh...
Faqja 613 prej 705« E para...102030...611612613614615...620630640...E fundit »