Zjarri në Londër: Sadiq Khan thotë se tragjedia u shkaktua nga neglizhenca. VIDEO në vite.
Zjarri ne Kullën 'Grenfell'  ishte një 'aksident i parandalueshëm' i shkaktuar nga 'vite neglizhence' nga këshilli lokal dhe qeveritë e sukskeshsm...
Sulm terrorist në Mali: Dy të vdekur nga persona të armatosur në resortin turistik.
  Persona të armatosur ka sulmuar një resort turistik në Mali, një resort shumë i populluar. Dy persona kanë mbetur të vdekur- tha ministr...
Pas thirrjes për ‘shkarkim nga detyra’ reagon Drejtori i Policisë, Çako
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka reaguar pas akuzave të bëra nga LSI-ja, gjatë ditës së sotme, ku u dhunuan disa simpat...
Sulm ndaj shefit të shtabit elektoral të opozitës në Pukë, Nard Ndoka: “Akt vandalist!”
Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar dhe shkatërruar me mjete të forta makinën e Shefit të Fushatës Elektorale të opozitës në Fierzë, Gjin ...
Zjarr në pyjet e Portugalisë, 61 të vdekur
Një tragjedi e vërtetë është shkaktuar nga zjarri në pyjet e Portugalisë që ka rënë sot në mëngjes në Petrogada France, 50 km në juglindje të Coim...
Gjenden të vdekur marinarët e Marinës Amerikane të përplasur në Japoni.
Marinarët e humbur pas përplasjes së Anijes luftarake të Shteteve të Bashkuara, Fitzgerald u përplas me një anije kontenier japonez, u gjetën të v...
Kuvendi miraton listën prej 27 vetë në komisionet e Vetting-ut
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar listën e paraqitur me 27 kandidatë të përzgjedhur për tre komisionet e Vetingut. Lista u miratua me një votim ...
KUVENDI/ Topalli, e vetme kundërshtoi listën e Vettingut: ‘Këtu ka kamikazë politik të paktit Rama- Basha!’
  Pas tre vitesh betejë epike me segmente të politikës dhe gjyqësorit, reforma në drejtësi po merr trajtë përfundimtare. Në një seancë të ...
Në Shkodër nuk ka burg, por ka ‘burgaxhinj’ dhe nëpunës
Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi ka urdhëruar fillimin e një hetimi të plotë administrativ, për të sqaruar procesin e rekrutimit fiktiv të sta...
Majlinda Bregu e PD: ‘Beteja sapo ka filluar…’ brenda PD
Demokratja Majlinda Bregu  tha se beteja sapo ka filluar duke shtuar se nuk i vjen mirë që largohet nga parlamenti. Demokratja ka kujtuar fjalët e...
Faqja 613 prej 875« E para...102030...611612613614615...620630640...E fundit »