AP: Opozita shqiptare e vendosur që të radikalizojë protestat.
  Opozita shqiptare ka planifikuar të radikalizojë protestat kundër Qeverisë së Edi Ranës- shkruan agjencia amerikane e lajmeve, Associati...
Protesta e Opozitës: Ambasadori Lu në zyrën e Bashës
(FOTO: Arkiv)/ Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu është duke zhvilluar një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha. Takimi mes tyre vjen ...
Gjashtë bllokimet e bujshme të ditës së sotme
1.Protestohet kryhet paqësisht në Tiranë. Qindra mbështetësit demokratë që kanë bllokuar rrethrrotullimin tek shkolla Teknologjike po protestoj...
Në gjithë vendin ka nisur protesta e qytetare e opozitës.
Pamjet që vijnë nga të gjitha pikat ku është mbledhur qytetaria opozitare dëshmojnë për mijëra protestues. Rrugët që ishin planifikuar të bllokohe...
Ambasada e SHBA për herë të parë për një protesët thotë se “nuk ka rrezik”.
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit amerikanë në Shqipëri në lidhje me protestën e sotme të opozitës, ku do të ketë bllokim të rrug...
FJALIMI I FITORES/ Marine Le Pen: ‘Mbijetesa e Francës’ në stekën e raundit të dytë.
Në fjalimin e fitores, të Dielën në mbrëmje, kandidatja Marine Le Pen, lidere e Frontit Nacional dhe e nismës kundër emigracionit masiv, iu bëri t...
Obama ‘sulet butësisht’. Kthim në politikë: Telefonon kandidatin majtist të Francës, Macron
Përmes mjegullës së debatit që po vazhdon rreth influencës së Rusisë në zgjedhjet e Shteteve të Bashkuara në 2016, zgjedhjeve në Francë, etj; ish-...
Le Pen dhe Macron dalin në balotazh
-Sipas të dhënave të deritanishme nga zgjedhjet presidenciale në Francë, Marine Le Pen dhe Emannuel Macrone dalin në balotazh më 7 Maj -Pjesëmarrja në zgjedhje në Francë ishte mbi 80 për qind ...
Zgjedhjet në Francë/ Çfarë shkruan ‘La Libre’ belge.
Natën e kaluar, 'LaLibre.be' zbuloi shifrat e sondazheve të fundit që orientojnë këkresat e kandidatëve më të spiktaur, sipas institutit të mirënj...
Si sot 93 vjet më parë tronditi vendin vrasja e Avni Rrustemit
Avni Rustemi vdiq më 22 Mars pas një atentati që iu bë në Tiranë më 20 prill 1924 pranë Pazarit të Ri. Avni Rustemi lindi në Libohovë, në një f...
Faqja 700 prej 911« E para...102030...698699700701702...710720730...E fundit »