Në Shkup: Zhduket një parti e vjetër, lind një e re. Shqiptarët po gëzohen për atë që janë, jo për atë që fituan.
  /Nga Veritas.com.al/  Zgjedhjet parlamentare të jashtëzakonshme në Maqedoni mbaruan. Ndryshimi më i madh mes tyre dhe nesh është se, ndërsa vo...
Balerini nga Çeçenia vdes në skenë, publiku mendon se “është pjesa” dhe duartroket/ (Video)
  Në skenë  ndodheshin këngëtarja dhe balerini  që e shoqëronte. Liza Akhmatova e vështroi balerinin Khusainov tek u shtri në skenë, por m...
Nuk është e ulët, deri tani, pjesëmarrja në votime në Maqedoni
  Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në konferencën e dytë për shtyp njoftoi se dalja e votuesve në zgjedhjet e parakohshme parlamentare ...
Emrat më popullor të bebeve në vitin 2016
Zyrtare nga Amerika: Mbetëm duke vënë të njëjtët emra nga viti në vit, ekzakt të njëjtët emra përsëri e  përsëri Njerëz të ndryshëm nga populli...
Borë dhe akull në gjithë Amerikën në fundjavë/ FOTO
  Rreth 100 pasagjerë të një treni të vogël u bllokuan në errësirë dhe në të ftohtë teksa u ndërpre energjia në linjat elektrike të tensio...
Paolo Gentiloni emërohet kryeministër i Italisë
(FOTO: Paolo Gentiloni- i emëruar për formimin e qeverisë në Itali) Presidenti i Republikës i ka kërkuar ministrit të jashtëm të Italisë, Paolo...
Deri tani vetëm Ramush Haradinaj ka dënuar terrorin e mbrëmshëm në Stamboll
  (FOTO: Ramush Haradinaj) Megjithëse, jo vetëm Turqia, por edhe mbarë opinioni botëror u trondit mga gjakderdhja me bomba dhe armë në ...
Ekipi i humbur i Demokratëve- akoma në kërkim të shpresave të humbura për të rrëzuar Donald Trump.
(FOTO: Donald Trump- president i zgjedhur i SHBA)   Ekipi tranzitor i presidentit të zgjedhur  Trump,  po diskuton mbi “vërtetësinë” e ...
Rozana Radi fiton “Këngën Magjike”/ VIDEO
(FOTO: Rozana Radi mbrëmë në natën finale të Këngës magjike) Këngëtarja Rozana Radi është fituesja e Këngës Magjike në Tiranë.  Mbrëmë teksa pu...
Në Rusi shpërthen një vullkan, hiri i tij arrin në 11 kilometra lartësi
(FOTO: Pamje nga vullani që shpërthen mbi re, hiri i të cilit ngjitet në 11 km.)/  Sot ka shpërthyer një vullkan në Rusi, në zonën Kamchatka- s...
Faqja 700 prej 791« E para...102030...698699700701702...710720730...E fundit »