Një 24 vjeçar kërcënoi se do të vriste Donald Trump
  (FOTO: 24 vjeçari Benson) Një 24 vjeçar në Ohio u arrestua pasi kishte kërcënuar për vrasje Donald Trump të mërkurrën pas zgjedhjes s...
Donald Trump po mendon Ted Cruz për Prokuror të Përgjithshëm
  (FOTO: Ted Cruz para gazetarëve sapo ka dalë nga takimi me presidentin Trump) Senatori Ted Cruz raportohet të jetë konsideruar si Pro...
Qytete: Sydney, si ka qenë/ Foto
Para dy shekujsh pamja arkitekturore e Sydney ka qenë vazhdimisht në transformim. Shumë ndërtesa janë shembur e kthyer në pluhur. Një ekspozitë e ...
Pse Obama e shpalli “Luftën” në Athinë?
  Frrok Çupi/ Pardje presidenti amerikan, Barack Obama, mbërriti në Athinë; ndërsa dje, që aty “shpalli”  Luftën Cvile dhe Luftën e Tretë n...
Sanders: Media dhe lidershipi nuk kuptojnë. “Dhjetëra milionë” njerëz nuk janë as racistë as seksistë; janë thjesht të lënduar.
(FOTO: Sen. Bernie Sanders, kandidat për zgjedhjet presidenciale ne SHBA) Gjatë një interviste televizive për “Charlie Rose,” Senator Bernie Sa...
Hungaria bëhet i Pari nga kombet e Europës që i thotë “Jo më!” bankierit Rothschild
( FOTO: Bankieri Rothschild) Shefi i Bankës Qëndrore në Hungari i ka bërë thirrje Fondit Monetar Ndërkombëtar që të mbyllë zyrën në Budapest. ...
Brad Pitt ka regjistrime kompromentuese për Angelina Jolie
(FOTO: Bred Pitt dhe Angelina Jolie) Nga Katia Fache/ Pas fillimit të negociatave  për kujdestarinë e fëmijëve mendohej se çifti do të qetës...
Donald Trump mohon se do të ketë rrëmujë gjatë tranzicionit
(FOTO: Donald Trump dhe Sen. Chris Christie i cili u zëvendësua si shef i ekipit të tranzicionit)   Presidenti i zgjedhur i Shteteve të...
Clintonët kanë mbaruar përgjithmonë pas kësaj foto të ndyrë
Nga The Political Insider/ Një foto që ka dalë në shesh kohët e fundit, po bën xhiron e internetit. Duket qartë, ai është ish- presidenti Bill ...
Po bie e Majta!
Frrok Çupi/ ...Për këtë arsye po bëhet gjithë kjo zhurmë në botë. E majta nuk dorëzohet kollaj, edhe e mbytur- diku kapet... te rrënjët e pemës. Po...
Faqja 720 prej 791« E para...102030...718719720721722...730740750...E fundit »