Polonia e do Britaninë mike të mirë jashtë BE: Kaczynski
(FOTO: Beata Szydło- kryeministre e Polonisë dhe Theresa May, kryeministre e Britanisë)/ Njeriu në krye të Partisë së Drejtësisë dhe Ligjit dës...
Ekskavatorët dhe SPAKU erdhën…/ SARKAZEM
Nga Ylli Dylgjeri/ Erdhën në një ditë. Shqipëria është e mbytur në baltë...Për herë të parë nuk po na duket më balta më e ëmbël se mjalta. Vegl...
Një 36 vjeçare në Lushnjë hidhet nga kati i gjashtë; humbi jetën
Në Lushnjë e njohin me emrin e plotë të saj, por Policia ka dhënë vetëm inicialet e  emrit të gruas që në pak sekonda u kthye në viktimë; ajo quhe...
Sindroma e raskapitjes: Mërzia e vazhdueshme në punë mund të të sëmurë
Nga: ANNE JEANBLANC/ Lodhja psikologjike e lidhur me mungesën e punës apo me kualifikimin e ulët është një realitet që nuk duhet lënë në hije p...
Shfaqja e SNL në lidhje me Trump është shumë ‘e ligë’.
(FOTO: Sean Spicer, shefi i shtypit për Shtëpinë e Bardhë)/ Nga Ken Shepherd/ -Sipas  sekretarit për shtypin i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spic...
Marine Le Pen adopton sloganin ‘France First’ kundër Globalizmit Financiar dhe Islamizmit
Marine Le Pen, kandidate presidenciale e Frontit Nacional të Francës ka premtuar të vendosë “France first”, për të goditur “globalizmin financiar”...
Forcat Ajrore Britanike RAF, shoqërojnë një avion Pakistanez për në aeroport.
Avionë luftarak të Royal Air Force eskortuan një avion të një shoqërie ajrore civile nga Pakistani  për në aeroportin Stansted afër Londrës, sot, ...
Mbi 30% e grave në Gjermani kanë gjymtuar organin seksual brenda tre vjetëve për shkak të Emigracionit.
Është rritur në 30 për qind numri i grave në Gjermani që po vuajnë gjymtimin e organit gjenital (FGM) në vetëm tre vjet, teksa në vende ku ka më s...
Donald Trump: ‘Njerëzit që urrejnë po çmenden’.
Presidenti Donald Trump reagoi mbi histerinë që po zhvillohet nga media dhe nga të majtët rreth marrëdhënieve të tij me Vladimir Putin pasi ai për...
Deputeti Peza nuk i përgjigjet Prokurorisë.
Deputeti socialist Alfred Peza, i cili po hetohet pas dyshimeve për fshehje pasurie dhe pastrim parash, nuk iu përgjigj fletëthirrjes së Prokurori...
Faqja 766 prej 911« E para...102030...764765766767768...780790800...E fundit »